(آرشیو ماه آذر 1396)

29
تفاوت وب و فضای سایبری
چکیده: شما می‌توانید فایل ها، عکس ها و یا هر داده مورد علاقه خود را درون فضای وب قرار دهید اما آیا تعریف و قابلیت‌های آن را می‌دانید. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در مکالمات روزانه‌ی خود فضای وب و فضای سایبری را به یک معنا به کار برده باشید. حال آنکه این دو با هم متفاوت و تعاریف جداگانه‌ای دارند هرچند که ارتباطی تنگا... ادامه »
29
تجربه تلخی به‌نام "وان نایت استند"
چکیده: در جریان "وان نایت استند" دو نفر، تنها برای یک شب طرح دوستی و هم‌باشی می‌ریزند و طی این مدت زمان رابطه جنسی چند ساعته‌ای را با هم تجربه می‌کنند. احتمالا اخیرا اصطلاح وان نایت را شنیده‌اید. اصطلاحی که تجربه یک شب رابطه جنسی را برای شما محیا می‌کند. قضیه از آنجا شروع شد که در پی تهاجملات فرهنگی و اشاعه بی بند و باری د... ادامه »
28
آیا آشکار شدن عیوب از خواص سوره توبه است؟
چکیده: در خواص سوره مبارکه توبه ذکر شده آشکار شدن عیوب؛ می‌خواستم بدانم آیا عیوب برای مردم آشکار می‌شود یا فقط خود فرد؟ لطفاً توضیح دهید. برای هر کدام از سوره‌های قرآن خواص و آثاری ذکر شده است. در بیان فضائل سوره توبه نیز فوائدی ذکر شده که برخی از آنها عبارتند از: 1. «هر کس که هر ماه سوره انفال و برائت(توبه) را بخواند، هیچ‌گاه ... ادامه »
28
چرا قرآن دستور می دهد کفار را بکشیم؟
چکیده: به نظر می رسد، تمام آیات قرآن درباره مواجهه با مخالفان در سه دسته، قابل بیان باشند. اگر بخواهیم منطق قرآنی را درست درک کنیم، باید آیات را به طور کامل و به عنوان یک مجموعه منسجم، مد نظر قرار دهیم. و الا اگر هر کسی مطابق خواسته های خود، بخشی از آیات را انتخاب کند، می توان ادعاهای مختلف و متناقضی درباره قرآن داشت که  چیزی جز تحریف قرآن نخواهد بو... ادامه »
28
راه حل اصلاح بی ‎حیایی
چکیده: یکی از بزرگ‎ترین مشکلات جامعه ما ترویج بی‎حیایی است. من در بحث حیاء تقسیماتی را هم عرض کردم و در جلسه گذشته حیاء را در سه رابطه از نظر ارزشی و فضیلتی، از نظر زیبایی و از نظر کاربردی در جامعه تقسیم کردیم. حیای ممدوح و مذموم بحث حیاء بحث مفصّلی است، امّا چون این جلسه آخرین جلسه مبحث حیاء است، به طور اختصار یک تقسیم‎بندی دیگری راجع ب... ادامه »
28
مصادیق محرمات پیام رسانه
چکیده: رسانه با پخش فیلم‌ها و برنامه‌هایی که محتوای تجمل‌گرایی، اسراف و تبذیر دارند، الگویی نامناسب به مردم معرفی و عرضه می‌کند که نتیجه آن بی‌تفاوتی جامعه نسبت به اعمال حرام خواهد بود. حجت‌الاسلام والمسلمین عباس رفعتی نائینی، دستیار مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در امور رسانه، در درس خارج فقه‌‌رسانه که در ... ادامه »
28
آثار فردی رشوه
چکیده: قبل از برشمردن آثار فردی، تذکر این نکته لازم است که پیامدهای فردی رشوه خواری همان آثاری است که در روایات، برای مطلق حرام خواری ذکر گردیده و از آنجا که ما حُرمت رشوه را بیان کردیم، پیامدهای مذکور در این روایات شامل فرد رشوه خوار نیز می شود. اکنون به برخی از این آثار اشاره می کنیم: 1. قساوت و سنگدلی رشوه از مصادیق بارز «اکل مال به باطل&r... ادامه »
28
۱۰ کارگاه سبک زندگی قرآنی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود
چکیده: رئیس جمعیت بانوان فرهیخته خراسان جنوبی از برگزاری ۱۰ کارگاه سبک زندگی قرآنی با رویکرد تربیت دینی تا بهمن ماه سال جاری در استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، فرشته اسد زاده در کارگاه آموزشی ارتقاء سواد رسانه ای ویژه مشاورین و جمعیت بانوان فرهیخته خراسان جنوبی بیان کرد: تا پایان بهمن ماه سال جاری با همکاری ج... ادامه »
28
چگونه برای کودکان کتاب بخوانیم؟
چکیده: کتابخوانی نقشی اساسی در شکل‌دهی حافظه و مهارت‌های شناختی‌ کودکان دارد. اما سؤال اینجاست که چطور برای کودک کتاب بخوانیم و چه کتاب‌هایی برای کودکان در سنین مختلف مناسب است. با خواندن ادامه مطلب می توانید جواب سؤالات خود را بیابید. والدین تازه‌وارد اصولاً در ملاقات با متخصص اطفال چندین کتاب برای خواندن برای نوزادان دریافت م... ادامه »
28
توهین به اعتقادات در فضای مجازی را با توهین پاسخ ندهیم
چکیده: مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان خراسان جنوبی گفت: یکی از اشتباهاتی که گاه در فضای مجازی مرتکب می‌شویم این است که توهین دیگران به اعتقاداتمان درفضای مجازی را با توهین پاسخ می‌دهیم. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام مهدی اسدالهی، مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان خراسان جنوبی گفت: یکی از مباحثی ک... ادامه »
27
15 نشانه کبد سمی
چکیده: کبد یکی از مهم ترین اعضای بدن است و عملکرد درست آن برای حفظ زندگی با کیفیت بالا ضروری است. کبد مسئول فیلتر کردن سموم از خون است و همچنین نقش مهمی در تلفیق کربوهیدرات ها و چربی ها دارد.   کبد را می توان نابودگر نامید، زیرا سموم را به مواد زائد تبدیل کرده و این امکان را فراهم می کند تا بدن به شیوه امن آنها را از طریق ادرار و مدفوع خارج سازد.... ادامه »
27
اعتراض یک قریشی به کار امام باقر علیه السلام
چکیده: مردی از اهل شام در مدینه ساکن بود و به خانه ی امام بسیار می آمد. به امام می گفت: «... در روی زمین بغض و کینه ی کسی را بیش از تو در دل ندارم و با هیچکس بیش از تو و خاندانت دشمن نیستم! و عقیده ام آنست که اطاعت خدا و پیامبر و امیر مؤمنان در دشمنی با توست، اگر می بینی به خانه ی تو رفت و آمد دارم بدان جهت است که تو مردی سخنور و ادیب و خوش بیان ... ادامه »
27
مقام نبوت مقام آگاهی و دانایی و مقام رسالت مقام تبلیغ است
چکیده: نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی مطرح کرد: نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: باید این مسئله برای مردم تبیین شود که بین نظام، دولت و افراد سوء استفاده‌گر فرق بگذارند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در نشست با مدیران کل امور مبلغین و رسانه سازمان تبلیغ... ادامه »
26
اولین دوره تربیت مشاور مذهبی در خراسان جنوبی برگزار شد
چکیده: کارشناس امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: اولین دوره تربیت مشاور مذهبی در بیرجند برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، فاطمه همتی اظهار کرد: اولین دوره تربیت مشاور با حضور ۱۵۰ نفر از خواهران مشاور مذهبی در نهم و دهم آذرماه جاری برگزار شد. وی ادامه داد: پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی و جذب د... ادامه »
26
دستور به تعقل یکی از فرامین پرتکرار قرآن است
چکیده: حافظ کل قرآن‌کریم با اشاره به اینکه عقلانیت رمز برداشت‌های درست از آیات قرآن است، گفت: دستور به تفکر و تعقل یکی از خواهش‌های پرتکرار در قرآن‌کریم است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حمیدرضا جعفری؛ حافظ کل قرآن‌کریم و دانشجوی دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی گفت: دستور به تفکر و تعقل یکی از خوا... ادامه »
26
برگزاری 3 گفتمان دینی با موضوع آسیب های اجتماعی در بشرویه
چکیده: 3 گفتمان دینی با موضوع آسیبهای اجتماعی، با حضور حجت‌الاسلام قدوسی، مبلغ اعزامی از دارالتحقیق شهید مطهری تبریز، درمدارس شهرستان بشرویه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام رضا بهشتی فر،رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه گفت:3 گفتمان دینی با موضوع آسیبهای اجتماعی، با حضور حجت&zwn... ادامه »
26
برگزاری ۲۳ گفتمان دینی در سطح شهرستان بیرجند در آذرماه سال جاری
چکیده: رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیرجند گفت: به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیرجند 23 گفتمان دینی در آذر ماه سال جاری در سطح شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام ابوالقاسم لطفی بیان کرد: در ماه جاری(آذر96) ۲۳ گفتمان دینی در سطح مدارس، حوزه های علمیه و مساجد بیرجند برگزار شد. وی با اشاره ... ادامه »
26
تربیت ۲۷ معلم روخوانی و روان‌خوانی قرآن‌کریم درخانه قرآن مشکات بیرجند
چکیده: رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: ۲۷ نفر جهت تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در خانه قرآن مشکات بیرجندآموزش دیده‌اند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حسن سلمانی، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: ۲۷ نفر جهت تربیت معلم روخوانی و روان‌خوانی قرآن کری... ادامه »
26
فرزندان خودشیفته امروزی
چکیده: فرزندان دهه های 80 و 90 از آن دست کودکانی هستند که به علت دنیا آمدن در دنیایی که تکنولوژی سرعت نوری خود را طی می کنند و اغلب یک خواهر یا برادر و یا تک فرزند هستند، و والدین سعی می کنند که از صبح تا شب کار کنند که آنها احساس کمبود نکنند این زمین و زمان در اختیار آنها بودن باعث شده که فکر کنند جهان تحت مالکیت و حکمرانی آنهاست و برتر از او وجود ندارد.... ادامه »
25
بررسی چگونگی پاسخ به شبهات مهدویت
چکیده: مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه پیام نورخراسان‌جنوبی گفت: کسانی که مهدویت در معنای مد نظر شیعه را قبول ندارند به دو دسته دیندار و یا غیر دیندار تقسیم می‌شوند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام جواد اکبری مطلق، مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه پیام نورخراسان&... ادامه »
صفحه 1 از 7اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.