(آرشیو ماه آبان 1396)

01
چرا کودکان رسانه ای و یا سمعی بصری شده اند؟!/ مصاحبه
چکیده: باید کودکان را تادیب کرد و یک از مصادیق این تادیب شناساندن پیامبر و اهل بیت علیهم السلام است چرا که کودک بدنبال الگو و قهرمان است و ما با این کار الگو سازی می کنیم. تربیت کودک از طریق سرگرمی و بازی تاثیرگذارتر است و باید با کودک در خانواده با مهربانی و عطوفت رفتار کرد وگرنه کودک در آینده بزهکار خواهد شد. به مناسبت روز جهانی کودک پیرامون مسائل تر... ادامه »
01
هپاتیت ناشی از مصرف گیاهان دارویی
چکیده: در برخی از گیاهان دارویی سمومی وجود دارد که هنر علم این است که آن سموم را جدا می کند تا وارد بدن نشود، اما در روش سنتی این سموم با مصرف گیاهان وارد بدن می شود اولین جایی که آسیب می بیند کبد است، زیرا کار سم زدایی در بدن را انجام می دهد که استمرار این کار کبد را با مشکل مواجه می کند.   دکتر شاهین مرآت ، فوق تخصص گوارش و کبد گفت: هپاتیت... ادامه »
01
برای کسب شغل مناسب این ذکر را بگویید
چکیده: توبه و استغفار همان طلب آمرزش است؛ به هر ترتیب ما انسان هستیم و در معرض گناه، خطا و اشتباه هستیم و خداوند راه بازگشت را در هر لحظه ای برای ما باز کرده است و همواره امید به رحمت و بخشش خدا هست. خدای تبارک و تعالی از استغفار به عنوان یک خصیصه مثبت یاد می کند و می فرماید: «وَ الَّذینَ إِذا فَعَلُوا فاحِشَةً أَوْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ ذَکرُوا ... ادامه »
01
بعد از آتش زدن کعبه چرا عذاب بر یزیدیان نازل نشد؟
چکیده: وقتی که یزید لشکریانش را به آتش زدن کعبه دستور داد اگر انجام شد چرا عذاب بر آنان نازل نشد؟ پاسخ اجمالی در زمان کوتاه حکومت یزید سه جرم کریه و زشتی انجام شد که اوّلش کشتن امام حسین (ع) است، دوم واقعه حرّه، سومش هم به آتش کشاندن کعبه. زمانی که به تاریخ این ستمکاران نگاه می کنیم می بینیم که در دنیا نیز عذاب الاهی بر آنان نازل شد، اما نه به صور... ادامه »
01
چهار ذکر آرامش بخش
چکیده: امام صادق (علیه السلام) می‌فرمایند: در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد، چگونه به چهار چیز پناه نمی‌برد؟ 1- در شگفتم برای کسی که ترس بر او غلبه کرده، چگونه به این ذکر پناه نمی‌برد! حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَكيلُ (سوره آل عمران، آيه ۱۷۱) 2- و در شگفتم برای کسی‌که اندوهگین است، چگونه به این ذکر پناه نمی‌برد!... ادامه »
01
مرگ برای چه کسانی از همه تلخ‌تر است؟
چکیده: چرا مرگ تلخ است و تلخ‌ترین مرگ نصیب چه کسانی می‌شود؟ این پرسش‌ها را اینجا پاسخ می‌دهیم. پیامبر و خاندان پاک ایشان در سفارش‌های بسیار زیادی ما را دعوت به یاد مرگ کردند؛ به یاد داشتن مسئله‌ای که دژهای محکم نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد و هیچ راه فراری ندارد. با این وجود باز از مرگ فراری هستیم و رسیدن آن برای ما ... ادامه »
01
بررسی نگاه ظاهر گرایانه به قرآن کریم
چکیده: بررسی نگاه ظاهر گرایانه به قرآن کریم، دستاورد برتر دوره اول دبیرستان ابوریحان در بخش سمینار همانطور که می دانیم انسان از بدو تولد نیازهایی پیدا می کندکه بعضی از آن ها را والدین او برایش تامین می کنند و بعضی دیگر را خود او. دوازدهمین دوره از پروژه های دانش آموزی تبیان نیز با یاری خداوند و حضور پر شور شما دوستان و علاقمندان به پایان رسید. د... ادامه »
01
ماجرای حمله به خانه کعبه از کجا شروع شد؟
چکیده: به مناسبت سوم ربیع‌الاول سالگرد آتش زدن کعبه ماجرای حمله به خانه کعبه از کجا شروع شد؟ سرانجام در روز سوم ربیع‌الاول سال۶۴ هجری لشکر حصین بن نمیر با تصرف محله‌های اطراف مکه و کوه‌های بالای مسجدالحرام به نصب منجنیق‌های بزرگ برای هدف قرار دادن کعبه پرداختند. آتش و سنگ و نفت از اطراف مسجدالحرام به سوی کعبه پرتاب می‌شد تا... ادامه »
29
دستورالعمل‌هایی برای حفظ یک رمز مناسب
چکیده: داشتن رمز عبور مناسب و مطمئن، نقشی اساسی در فضای مجازی دارد که البته برای داشتن آن حتما باید اصول مشخصی را بکار گیرید. امروزه حضور در فضای اینترنتی و استفاده از ابزارهای گوناگون آن یکی از الزامات زندگی‌مان محسوب می‌شود؛ الزامی که گاها خطراتی نیز به همراه دارد. خطراتی همچون سرقت اطلاعات، هک و ... . از این رو یکی از ضروریات ادامه حیات ... ادامه »
29
اقناع و متقاعد سازی در رسانه
چکیده: یقینا اقناع و متقاعدسازی توسط رسانه‌های ملی ضریب اطمینان مردم به رهبران نظام و دولت مردان را بالا برده و مشروعیت سیاسی، سیاست‌ها و اقدامات آنها را مورد تأیید افکار عمومی قرار می‌دهد. اقناع و متقاعد سازی با هدف ایجاد یا تغییر عواطف و احساساتی است که شکل دهنده ی رفتار دینی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی افراد صورت میگیرد هر چ... ادامه »
29
اینترنت اشیاء چیست؟
چکیده: تصور کنید هنگامی که یک لیوان آب از یخچال برمی‌دارید از دیواره یخچال هم یک نگاهی به سرتیتر اخبار بیندازید یا با دوستی به گفتگو بپردازید این امر فقط در دیواره یخچال نیست شاید پنجره‌ی آشپزخانه، اتاق‌ها یا روی میز ویا هر شیء دیگری در منزل باشد. اصطلاح " اینترنت اشیا" (IOT) اولین بار توسط کوین اشتون  در سال 1999 مطرح گردید. او ج... ادامه »
29
حضرت ادریس در قرآن
چکیده: یکی از پیامبران والا مقامی که خدای متعال نام او را در قرآن ذکر کرده حضرت ادریس است، باری تعالی با برشمردن چند ویژگی و شاخص اخلاقی او از جمله صبر و صداقت، او را به همگان معرفی کرده است. در هیچ کجای متن قرآن، از ادریس نامی برده نشده و داستانی در مورد آن نیست. تنها جایی که کلمه ادریس نام برده شده این آیه «وَاذْكُرْ فِي الْكِتَابِ إِدْرِيسَ إِ... ادامه »
29
داستان شراء نفس چیست؟
چکیده: در سال ۱۳ بعثت وقتی قریش بر آزار و تحت فشار قرار دادن مسلمانان و مجبور ساختن آنان بر دست برداشتن از آیین اسلام و دلسرد کردن آن‌ها از یاری حضرت محمد(صلی الله و علیه وآله) پرداختند، پیامبر اکرم(صلی الله و علیه وآله) به یاران خود فرمان هجرت به مدینه را دادند، و یاران وی نیز در چند مرحله به صورت دسته‌های کوچک و پنهانی و دور از چشم قریش رهسپار... ادامه »
27
بحران ارتباطات
چکیده: ما بحران‌ها را به وجود می‌آوریم و از آن‌ها لذت می‌بریم ... اما چرا؟ من نمی‌دانم و دلم می‌خواست که می‌دانستم. اصولاً همه‌ی جوامع بشری و کشورها به نوعی درگیر تنوعات نژادی، قومی، فرهنگی، دینی، مذهبی و ... هستند این شکاف ها که از آنها به عنوان شکاف های طبیعی یاد می شود در بطن خود مانع وحدت و انسجام ملی ... ادامه »
27
۸۰ گفتمان دینی در سطح شهرستان بیرجند برگزار شد
چکیده: کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بیرجند از برگزاری ۸۰ گفتمان دینی در سطح این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، مرتضی میر در کمیسیون هماهنگی، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بیرجند با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال&ra... ادامه »
27
50 هزار مبلغ و ائمه جماعت تا سال 1400 تحت پوشش آموزشهای تخصصی قرار می‌گیرند
چکیده: مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشهای تخصصی معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان گفت:50 هزار مبلغ و ائمه جماعت تا سال 1400 تحت پوشش آموزشهای تخصصی قرار می‌گیرند. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام علی دارابی با اعلام این خبر گفت:کارشناسان حوزه پژوهش و آموزش پر فایده هستند و در عین حال بسیار تأثیرگذار در این عرصه ظاهر میمی ش... ادامه »
26
دیدگاه انحرافی صوفیه نسبت به نواب اربعه
چکیده: غیبت حضرت حجة بن الحسن (عجل الله فرجه) به دو مرحله تقسیم شد که یکی به غیبت صغری معروف است و دیگری به غیبت کبری، در هیچ یک از این دو غیبت، پیوند و ارتباط امام با مردم، به‌طور کلی قطع نشد و در هر دو غیبت، امر «نیابت» وجود داشته و دارد.  در غیبت صغری، این ارتباط توسط نواب اربعه که نائبان خاص حضرت بودند و به اسم و رسم، معرّف حضو... ادامه »
26
اعزام روحانیون به نقاط مختلف درمیان در ایام آخر صفر
چکیده: کارشناس اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی درمیان از اعزام روحانیون به نقاط مختلف این شهرستان در ایام آخر ماه صفر خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام هادی عبداللهی، کارشناس اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی درمیان از اعزام روحانیون به نقاط مختلف این شهرستان در ایام آخر ماه صفر خبر داد. حجت&zwn... ادامه »
26
اعزام کاروان زیارتی پیاده مدافعان حریم ولایت فردوس به مشهد مقدس
چکیده: تعداد 145 نفر از خواهران شهرستان فردوس در قالب کاروان پیاده مدافعان حریم ولایت به مشهد مقدس سفر کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام محمد قناعت، رئیس ساداره تبلیغات اسلامی فرودوس در آئین بدرقه این کاروان که به صورت نمادین از مسجد جوادالائمه به سمت پارک شهدای گمنام فردوس به صورت پیاده روی برگزار شد،... ادامه »
26
برگزاری مراسم معنوی قرائت زیارت حضرت رسول اکرم(ص) از بعید در 70 منطقه شهرستان قاین
چکیده: مراسم قرائت زیارت حضرت رسول اکرم (ص) از دور در 70 منطقه این شهرستان بر پا می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام احمد علیپور مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین از برگزاری مراسم ۲۸ صفر و قرائت زیارت حضرت رسول اکرم (ص) از دور در 70 منطقه شهرستان قاین خبر داد. وی افزود: با موضوع روحانی... ادامه »
صفحه 1 از 10اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.