(آرشیو ماه مهر 1392)

30
خروسی که گناه یهودیان را می‌بخشد+تصاویر
چکیده: برای پاک شدن گناهان یک ساله یک صهیونیست کافی است وی مرغ یا خروس سفیدی را در روز عید غفران دور سر خود بچرخاند. روز عید غفران یا توبه یکی از مناسبت‌های مذهبی مهم یهودیان در طول سال است، یکی از اعمال رایج در میان صهیونیست‌های سرزمین‌های اشغالی در این روز این است که یک مرغ یا خروس سفید رنگ را سه بار دور سر خود می چرخانند این مرغ یا خرو... ادامه »
30
مثل این‌ که تنت می‌خارد!
چکیده: خارش یکی از مشکلات شایع و آزاردهنده‌ای است که افراد زیادی را درگیر می‌کند. البته خیلی‌ها هم آن را جدی نمی‌گیرند و تا وقتی خسته‌شان نکرده، کاری به کارش ندارند. این گروه تا جایی پیش می‌روند که گاهی پوستشان از شدت خارش زخم می‌شود، ولی باز هم ترجیح می‌دهند درمانش نکنند و یا حداقل درمانش را مهم نمی‌دانند. در ... ادامه »
30
آیا روزى تقسیم شده؟!
چکیده: در بعضى آیات دارد كه خداوند تقسیم روزى مى كند "قسم بینهم معیشتهم [ سوره زخرف آیه 32. ]" خداوند بین مردم تقسیم معیشت مى كند و او را متكفل رزق هر جنبنده اى است: "و ما من دابه فى الارض الا على الله رزقها..." [ سوره هود آیه 6. ] هیچ جنبنده اى در زمین نیست، الا اینكه روزى او به عهده خداوند است. در بعضى دیگر از آیات آمده كه وسعت و تنگى روزى به خواس... ادامه »
30
جادوگرانی که مومن بودند!!
چکیده: چرا قرآن در برخی آیات، ساحران را مۆمن به موسی(علیه السلام)می‌شمرد ولی در برخی آیات دیگر، آنها را در زمره مۆمنان به موسی(علیه السلام)ذکر نکرده است؟ بنابر آیات قرآن کریم، موسی(علیه السلام)در دوران رسالت خویش نزد فرعون رفته و از او خواست بنی اسرائیل را همراه او بفرستد. قرآن، گفت‌وگوی این دو و معجزاتی که موسی(علیه السلام)در آنجا نشان داد و ... ادامه »
30
پاسخ به دو سوال قرآنی!!
چکیده: با دقت در آیات قرآن کریم می‌توان به این حقیقت پی برد که زیورها و زینت‌های دنیا به خودی خود نه تنها مورد نکوهش نیستند، بلکه مظهر زیبایی جمال حق و قدرت لایزال پروردگارند و آنچه باعث می‌شود تا قرآن کریم نگاهی متفاوت به این نعمت‌ها و مظاهر زیبایی حق داشته باشد، دلبستگی و رویکرد استقلالی به این ابزار تکامل و وسائل رشد و تعالی است. ... ادامه »
30
در هر مرتبه هستید،تقوا داشته باشید
چکیده: در هر حال با خدا باشید و خدا را فراموش نکنید تا اینکه خودمان ، خودمان را فراموش نکنیم . انسان با غرایز و تمایلات نیرومند درونی و سرمایه‌های بیرونی و ابزاری که در اختیار دارد، با بهره‌گیری نامناسب و سوء استفاده از آن‌ها قادر است خود، انسان‌ها و موجودات دیگر جهان را به فساد و تباهی بکشاند. در منابع اسلامی واژه‌ی تقوا که ... ادامه »
29
امامی در بند اما آزاد
چکیده: امام هادى علیه السلام پس از شهادت پدر بزرگوار خود، در محیطى بسیار سخت ‏و در وضع بسیار دشوار مى ‏زیست و معاصر حكومت ‏«متوكل‏» بود كه به دشمنى ‏با امام و تعقیب یاران وى و در هم شكستن پایگاههاى او زبانزد بود و هر روز در این پلیدیها پیشتر مى‏ رفت تا آنجا كه وقتی متوكل خطر بحران حكومت ‏خویش را احساس ‏كرد، بر آ... ادامه »
29
زیارت جامعه کبیره، غلوّ یا ثناء ؟!
چکیده: زیارت جامعه کبیره، منشور بلند امامت و هدایت است كه سیل ‏گونه از كوهسار وجود هادی امت، حضرت ابوالحسن ثالث، علی بن محمد النقی (علیه و علی آبائه و ابنائه افضل الصلوة و السلام) سرازیر شده است. امام هادی علیه ‌السلام بر شیعیان منت نهاده و انعام فرموده است كه در گفتار شگرف و ژرف خویش، تكاور و سخن را در مرغزاری از معارف جان پرور الهی به جولان در ... ادامه »
29
امام هادی علیه السلام را بهتر بشناسیم!!
چکیده: دهمین ثمره باغ ولایت و دوازدهمین نهال عصمت و طهارت و نخستین فرزند پیشوای نهم در مدینه، شهر نورانی پیامبر بزرگوار اسلام، در محلی به نام «صریا» دیده به جهان گشود. میلاد با سعادت و پر برکتش بر تمامی دوست‏داران خاندان نبوّت و شیعیان جهان مبارک باد.   میلاد نور امام هادی علیه‏السلام سحرگاه روز پانزده ذیحجه قدم به عرصه گیتی نه... ادامه »
29
چراغ هدایت در دستان کودکی آسمانی
چکیده: امام هادی، حضرت علی بن محمد النقی و معروف به ابن الرضا (علیه السلام) خورشید نورافشانی بود که از سالهای 220ق تا سال 254 رسالت رهبری و هدایت امت بزرگ اسلامی را بر دوش داشت و حدود سی و چهار سال ناخدای کشتی اسلام در میان امواج وحشتناک عصر عباسی بود آن بزرگوار در تاریک‌ترین روزگار سلطه اشرار به زندگی بشریت نور و گرمی بخشید و در دشوارترین شرایط ف... ادامه »
29
امام دهم و روانشناسی اجتماعی
چکیده: نوری تازه در آسمان ولایت می درخشد. کودکی از تبار پاکان چشم می گشاید. امام هادی علیه السلام پیشوای دهم شیعیان، دنیا را با تولد خود روشنایی می بخشد. فرشتگان، دل به حضور او مسرور می دارند. او تسبیح می گوید و عالم خلقت در این تسبیح گویی با او همراه می شود که: «پاک است خدای جاودانی که در پرده فراموشی فرو نمی رود. پاک است خدای استواری که به بازی در... ادامه »
29
عمری که مورد سوال قرار می گیرد!
چکیده: امام هادی(علیه السلام) در نیمه ذی الحجه سال 212 هجری در حوالی مدینه در مکانی به نام «صریا» به دنیا آمدند، نام مادر بزرگوار آن حضرت «سمانه مغربیه» معروف به «سیده» است، امام هادی ( علیه السلام) در مورد مادر خود چنین می فرمایند: مادرم به حق من عارفه است، و او از اهل بهشت است، شیطان به او نزدیک نمی شود و خداوند او را... ادامه »
29
کراماتی آموزنده از دهمین خورشید
چکیده: کراماتی که از امامان معصوم علیهم السلام توسط اصحاب و یاران و راویان ضبط و نقل شده همگی سرشار از نکات آموزنده است که با دقت و تفکر می توان به آنها دست یافت. از مهمترین نکاتی که در این قضایا نهفته است پی بردن به مقام والا و الهی این ذوات مقدس است. شنیدن و اندیشه در این امور به ما می آموزد که چگونه می توان در سایه بندگی خدا و تبعیت از دستورات دین مقد... ادامه »
29
رهنمودهایی روشنگر و بی نظیر از امام هادی علیه السلام
چکیده: نمونه هایی از هدایت های گفتاری و رفتاری امام هادی علیه السلام: امام معصوم علیه السلام به عنوان پیشوای انسانها در رسیدن به سعادت و کمال دنیوی و اخروی، نقش هدایت و راهبری را داراست. اوست که شایسته اطاعت و پیروی است؛ زیرا خود هدایت یافته الهی است. منطق قرآن نیز بر همین است که آنان که هدایت یافته اند سزاوارتر به پیروی هستند. امام دهم شیعیان ع... ادامه »
29
چند نما از زندگی سراسر آموزنده دهمین پیشوا
چکیده: امام ابوالحسن، علی بن محمد، ملقب به هادی که درود خدا بر او و خاندان پاکش باد؛ دهمین پیشوا و جانشین، پس از رسول خدا صلی الله علیه وآله است که به سال 212 ق در مدینه زاده شد و در سال 254 ق در سامرا به شهادت رسید. آن حضرت در مدت 33 سالی که وظیفه امامت و رهبری مسلمانان را بر دوش داشت توانست در زمان و زمینه های گوناگون، جلوه های یک انسان کامل را از خود پ... ادامه »
29
چرا هر روز گران تر از دیروز است؟
چکیده: این تورم چیست که قیمت ها را افزایش می دهد و گرانی غیر قابل تحمل را به وجود می آورد؟ این تورم چیست که پدر معیشت ملت را درآورده است؟ تورم در کل به مابه التفاوت نرخ جدید یک کالا با نرخ معمولی یک کالا را می گویند به عبارت بهتر افزایش سطح عمومی تولید پول، در آمدهای پولی و یا قیمت است. تورم عموماً به معنی افزایش غیرمتناسب سطح عمومی قیمت در نظر گرفته می&z... ادامه »
29
زیارت جامعه، جامی از صهبای توحید ناب
چکیده: میلاد امام هادی علیه السلام باز بهانه ای است تا به زیارت جامعه یعنی همان منشور امام شناسی شیعه مراجعه مجددی داشته باشیم و فراموش نكنیم كه همان طور كه خداوند را، خود باید به ما بشناساند - « اللهم عرّفنی نفسك ... » (1) یا « بك عرفتك و أنت دللتنی علیك و لولا أنت لم أدر ما أنت » (2) یعنی خدایا خود را به من بشناسان ... ، بوسیله خ... ادامه »
29
هادی نور
چکیده: امام علی بن محمد علیه السلام، هدایت کننده ای بزرگ چون جد اطهرش امیرالمومنین علی علیه السلام است. ایشان چه در زمان حیات ظاهریشان و چه اکنون هدایت گری دلسوز هستند. پانزدهم ذی الحجه سال دویست و دوازده هجری نو گلی خوش رنگ و بو خانه نورانی و معطر ابن الرضا را نورانی تر و خوش بوتر ساخت. حضرت جواد الائمه علیه السلام او را علی نامید تا نام و یاد و را... ادامه »
29
برگزاري جلسه ستاد غدير در اداره تبليغات اسلامي شهرستان زيركوه
چکیده:  جلسه ستاد غدير در اداره تبليغات اسلامي شهرستان زيركوه با حضورمسئولين هيئات مذهبي ، روحانيون و اعضاء هيئت امناء مساجد شهربرگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان زيركوه اين جلسه بمنظورتمهيدات لازم درخصوص چگونگي برگزاري مراسم در هفته ولايت درسطح شهرستان زيركوه برگزار... ادامه »
28
iRadio؛ محصولی جدید از اپل
چکیده: با انتشار نسخه 11 آی‌تیونز و نسخه هفتم سیستم‌عامل موبایلی شرکت اپل یعنی iOS در هفته گذشته، اپل به صورت رسمی سرویس پخش رادیوی آی‌تیونز را نیز به بازار ارائه کرد. این سرویس رادیوی آی‌تیونز می‌تواند برای تمام کاربران اپل که می‌خواهند از شبکه‌های مختلف رادیویی بهره ببرند، پیشنهادی کاملا جذاب باشد. اپل، قدرت خ... ادامه »
صفحه 1 از 19اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.