(آرشیو ماه شهریور 1397)

31
روضه‌های مکشوف امام عصر در رثای سیدالشهدا(ع)
چکیده: زیارت ناحیه مقدسه، یکی از زیارات مشهور درباره امام حسین(ع) است. این زیارت بیشتر در روز عاشورا و غیر آن خوانده می‌شود و به اصطلاح، از زیارات مطلقه است. یکی از زیارت های سوزناکی که برای سیدالشهدا(ع) مطرح است زیارت «ناحیه مقدسه» است. این زیارت نامه بنا به نقل مشهور از جانب حضرت حجت(عج) صادر و توسط یکی از نائبان خ... ادامه »
31
مسلم بن عوسجه؛ مثال نقضی بر بی‌وفایی کوفیان
چکیده: مسلم در حالی که به امام اشاره می‌کرد، گفت: «تو را به این مرد سفارش می‌کنم، تلاش کن تا در رکاب او جان ببازی». حبیب گفت: «به پروردگار کعبه همین گونه رفتار خواهم کرد». از درخشان‌ترین ستارگان آسمان حماسه جاودان کربلا، صحابی بزرگوار رسول خدا (ص) و یار دیرین امیرالمؤمنین(ع)، مسلم بن عوسجه بن سعد اسدی است. در ... ادامه »
31
منافع بشری در امر به معروف و نهی از منکر است
چکیده: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: بزرگ ترین منافع بشری در امر به معروف و نهی از منکر است که باید مورد توجه قرار گیرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی، آیت الله سید علیرضا عبادی در جمع بانوان فرهیخته استان بیان کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر دارای جایگاه خوبی در جامعه هستند. وی با بیان اینکه برخی در مقابل امر به معروف و ... ادامه »
31
هیئت های مذهبی بزرگترین و پرمخاطب ترین تشکل های عالم هستند
چکیده: مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت:هیئات مذهبی بزرگترین و مهم ترین و پرمخاطب ترین و تاثیر گذارترین تشکل های عالم هستند و باید از این فرصت ها برای آگاه سازی مردم استفاده شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام احمد رضایی مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در همایش طلایه داران تبلیغ ... ادامه »
31
اعزام ۵۸ هزار و ۸۰۹ مبلغ و مبلغه به مناسبت دهه اول محرم
چکیده: رییس گروه اعزام و استقرار مبلغین سازمان از هماهنگی برای اعزام 58 هزار و 809 مبلغ و مبلغه به مناسبت دهه اول محرم الحرام 1440 هجری قمری خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام اصغر منتظری با اعلام این خبر گفت: طبق داده های سامانه سجام (سامانه جامع اعزام مبلغ) تا تاریخ ۲۴ شهریور این هماهنگی برای توزیع مبلغ شامل ۸ هزا... ادامه »
31
شاخصه اصلی جمهوری اسلامی استقلال است/ باید از واقعه عاشورا درس گرفت
چکیده: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: امروز شاخصه اصلی جمهوری اسلامی استقلال است استکبار جهانی نیز استقلال ما را برنمی‌تابد و بعد از ۴۰ سال به وعده های چند ماهه اکتفا می‌کند وعده هایی که عملی نخواهد شد. آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح خراسان جنوبی، اظهار کرد: افتخار بزر... ادامه »
31
در آرزوی رمان عاشورایی
چکیده: عاشورا حقیقتی فراموش ناشدنی است و قصه امام حسین علیه‌السلام ویارانش واجد شرایط خلقِ داستان‌هایی خواندنی، آگاهی‌بخش و تأثیرگذار برای مخاطبی که در پی درکِ حقیقت است. اما دریغ و صد افسوس که جایِ رمان عاشورایی در گنجینه ادبیات فارسی خالی است. «او کیست، چه می‌خواهد، چرا می‌خواهد و چه موانعی پیش روی اوست». این ... ادامه »
31
اقامه باشکوه نماز ظهر عاشورا در هیئات مذهبی زیرکوه
چکیده: مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه ازاقامه باشکوه نماز ظهر عاشورا در هیئات مذهبی خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی حجت‌الاسلام احمد اسماعیلی، مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه با بیان این خبر اظهار داشت: نماز ظهر عاشورا با حضوربا شکوه عزاداران در هیئات مذهبی اقامه شد. وی افزود: پیام عزاداری محرم اقامه باشک... ادامه »
29
قیام مهدوی، امتداد اهداف عاشورای حسینی
چکیده: بسیاری از اهداف و آرمان‌هایی که امام حسین(ع) برای آن قیام کرد، در قیام مهدوی نیز منعکس است و در حقیقت امام زمان(عج) قیام امام حسین(ع) را به تکامل می‌رساند. عاشورا و مهدویت، پیوندی عمیق با هم دارند.  هدف امام حسین(ع) از مبارزه با‌ مـستکبران‌ و طـواغیت‌ عـصرش این بود تا دین اسـلام را احـیاء‌ و مـردم‌ را از ج... ادامه »
28
عزاداری امام حسین(ع) نقشه‌های دشمنان را خنثی می‌کند
چکیده: نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: به لطف خدا تمام این برنامه‌ها و نقشه‌های دشمنان را محرم و عزاداری امام حسین(ع) به هم می‌ریزد و خنثی می‌کند. حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در جمع عزاداران روستای خور اظهار کرد:... ادامه »
27
۳۰ ایستگاه صلواتی در شهرستان بیرجند راه اندازی شد
چکیده: کارشناس پشتیبانی فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بیرجند از برپایی ۳۰ ایستگاه صلواتی برای دهه اول محرم در بیرجند خبر داد. مرتضی میر گفت: در سال جاری ۳۰ ایستگاه صلواتی در مکان هایی که توسط پلیس راهور شهرستان مجاز اعلام شده و توسط مرکز بهداشت و شهرداری مورد تایید قرار گرفته اند، راه اندازی شده است. وی بیان کرد: این ایستگاه ها به منظور ساماندهی و ن... ادامه »
27
۶ تن گوشت در بین هیئت های مذهبی شهرستان بیرجند توزیع می شود
چکیده: رئیس شورای هیئت های مذهبی خراسان جنوبی از توزیع شش تن گوشت در بین هیئت های مذهبی شهرستان بیرجند خبر داد. غلامرضا عباسی مقدم در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: پس از پیگیری های یک ماهه، در آخرین لحظات شش تن گوشت برای هیئت های مذهبی اختصاص یافت. وی با بیان اینکه سال گذشته به میزان نیاز هیئت ها گوشت توزیع شد، افزود: همچنین طی سال گ... ادامه »
27
فلسفه سیاه پوشی در عزای سیدالشهداء(ع)
چکیده: حجت الاسلام ترخان گفت: سیاه پوشی ما نماد و شعار همراهی با اهل بیت(ع) است. از سوی دیگر وقتی تاریخ را بررسی می کنیم، در گزارش های متعدد می خوانیم که سیاه پوشی در عزای اهل بیت(ع) یک سنت بوده است. فرا رسیدن ماه محرم حسینی و سیاهپوش شدن چهره شهر فرصتی را فراهم آورد تا در گفت وگو با حجت الاسلام قاسم ترخان، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسل... ادامه »
27
هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی مرکز نشر معارف اسلامی باشند
چکیده: حجت‌الاسلام رضایی با تاکید بر ضرورت تشکیل شورای فرهنگی هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی گفت: فعالیت‌های تشکل های مذهبی نباید به زمان محدود شود بلکه باید درب این دانشگاه همیشه باز باشد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد رضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در همایش بزرگ پیام آوران عا... ادامه »
27
۲۰۰ روحانی به مناطق محروم شهرستان بیرجند اعزام شدند
چکیده: بیرجند- رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیرجند گفت: ۲۰۰ روحانی برای برگزاری مراسم عزاداری طی ایام محرم به مناطق مختلف این شهرستان اعزام شدند. حجت الاسلام ابوالقاسم لطفی بیان کرد: در ایام محرم بیش از ۲۰۰ روحانی اعم از روحانیان مستقر و بومی و اعزامی در بخش ها و روستاهای بیرجند فعالیت تبلیغی خود را آغاز می می کنند. وی با اشاره به برنامه... ادامه »
25
برگزاری جلسه برنامه ریزی نماز ظهر عاشورا در طبس
چکیده: جلسه برنامه ریزی نماز ظهر عاشورا با حضور مسئول اداره تبلیغات اسلامی، در شهرستان طبس برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام محمد قناعت، مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان طبس با اعلام این خبر اظهار داشت: این جلسه با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی سبزواری، امام جمعه طبس و سید مهدی طلا... ادامه »
25
برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۱۵ نقطه زیرکوه
چکیده: همزمان با اولین جمعه ماه محرم همایش شیرخوارگان حسینی در۱۵ نقطه زیرکوه برگزار شد به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی حجت‌الاسلام احمد اسماعیلی گفت: این همایش در مرکز شهرستان در حسینیه سید الشهدا(ع) در روز جمعه ۲۳ شهریورماه ساعت ۹ صبح و در ۱۴ شهر ور وستای دیگر شهرستان نیز برگزار شد. وی با اشاره به این که این همایش باز... ادامه »
25
مدح و مرثیه ها فریاد ظلم ستیزی باشد
چکیده: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت:مدح و مرثیه و برنامه های هیئت ها باید فریاد ظلم ستیزی و یاری مظلوم باشد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح پنج شنبه در همایش پیام آوران عاشورایی اظهار کرد: کاری برتر و بالاتر از رساندن پیام عاشورا به جامعه نیست. نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره ... ادامه »
24
قدرت نظامی و پیروزی‌های منطقه‌ای و 40 سال تجربه عزت مند
چکیده: در حالی که ارتش ایران که رضاشاه بدان می‌بالید و به اتکای آن یک دیکتاتوری تمام‌عیار در کشور حاکم کرده بود شهریور ۱۳۲۰ و به دنبال حمله متفقین بدون هیچ‌گونه مقاومتی سلاح بر زمین گذاشت و عقب نشست، نیروهای نظامی ایران امروز حافظ استقلال و تمامیت ارضی ایران هستند. در دوره پهلوی رژیم که به قدرت نظامی خود اطمینان نداشت در برابر زیاده&zwnj... ادامه »
24
ترجمه امروزی پیام عاشورا مرگ بر آمریکا است
چکیده: عاشورا درس های بسیاری در طول تاریخ برای انسان ها داشته و دارد و ترجمه امروز پیام عاشورا مرگ بر آمریکا است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان طبس گردهمائی مبلغان، هیئات، مداحان، مساجد، دهیاران و شوراهای اسلامی با موضوع محرم،وقف و زکات در محل دفتر امام جمعه طبس برگزار شد. این گردهمایی ب... ادامه »
صفحه 1 از 9اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.