(آرشیو ماه شهریور 1392)

30
ناقوس ترس 2011 را چه کسی نواخت؟
چکیده: تغییرات صورت گرفته در میدان مغناطیسی تأثیرات خود را بر روی لایه های یونسفیر و اتمسفر جو می‌گذارد و سبب تولید امواج فروصوتی که امواج صوتی-گرانشی نامیده می‌شوند خواهد شد که این همان صداهای نسبتا ترسناکی است که مردم شنیده‌اند. دانشمند زمین شناس معروف آذربایجانی آقای khalilov در مورد شنیده شدن صداهای عجیب و ترسناکی که در سال های 2011 ... ادامه »
30
برگزاري اولين جلسه مجمع الذاكرين در شهرستان زيركوه
چکیده: اولين جلسه مجمع الذاكرين در شهرستان زيركوه برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام مهدي ملاكي مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان زيركوه،در اولين جلسه مجمع الذاكرين گفت: يكي از وظايف و رسالتهاي تشكلهاي ديني بويژه كانون مداحان تربيت مداح و غني سازي مجالس در اين زمينه مي باشد.  وي راه اندازي مجمع الذاكر... ادامه »
30
كتاب‌هایی برای شنیدن؛ گزارشی از تولید و استقبالِ كتاب‌های گویا
چکیده: گزارشی از تولید و استقبالِ كتاب‌های گویا در گفت‌وگو با نویسندگان و شاعران در دنیای امروز كه همه چیز، آماده”ٹشده در اختیار انسان قرار می‌گیرد، بعضی‌ها ترجیح می‌دهند دیگران مطالعه كنند و خلاصه‌اش را برای آنها تعریف كنند و یا برخی نیز دوست دارند خود كتاب را بخوانند. كتاب گویا تنها كتابی است كه می‌توان آن ... ادامه »
30
لو رفته‌های جدیدترین تبلت آمازون
چکیده: درحالی که بسیاری از کاربران و کارشناسان فناوری در انتظار معرفی تبلت‌های جدید آمازون هستند، تصاویر جدیدی از کیندل فایر 2 فاش شد. اخیراً خبرهایی از سایتBGR  در مورد تازه سازی آینده آمازون از تبلتKindle Fire  شنیده شده است. پیش از این شنیده بودیم که سری جدید از این تبلت ها به داشتن مشخصات شگرف و نمایشگرهای با تراکم پیکسل بالا برنامه ... ادامه »
30
برگزاري اردوي قرآن آموزان خانه قرآن طه شهرستان خوسف
چکیده: مسئول اداره تبليغات اسلامي خوسف از برگزاري اردوي دو روزه قرآن آموزان روستاي مهديه به مزار امامزاده بي بي زينب خاتون خواهر امام رضا(ع) خبر داد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي ،به نقل از رابط خبري خوسف ،خواهران قرآن آموزان روستاي مهديه به مدت دو روز در اردوي آموزشي زيارتي روستاي کاهين بيرجند شرکت کردند. عفت باراني مدير خا... ادامه »
30
برگزاري باشکوه جشن هاي رضوي در بشرويه
چکیده: همزمان با دهه کرامت و ميلاد با سعادت امام رئوف علي بن موسي الرضا (ع)، مجالس جشن رضوي با حضور مردم شهرستان بشرويه برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام رضا بهشتي فر مسئول اداره تبليغات اسلامي بشرويه در تشريح اين خبر گفت: امسال نيز همانند سنوات گذشته مراسم محوري جشن ميلاد امام رضا(ع) در مسجد الرضا(ع) مجتمع... ادامه »
30
تشريح عملکرد ستاد گراميداشت دهه کرامت در شهرستان بشرويه
چکیده: مسئول اداره تبليغات اسلامي و دبير ستاد گراميداشت دهه کرامت شهرستان بشرويه، برنامه ها و فعاليت هاي اين ستاد را در ايام دهه کرامت تشريح کرد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام رضا بهشتي فر مسئول اداره تبليغات اسلامي بشرويه، در تشريح فعاليت هاي دهه کرامت اظهار داشت: امسال در ايام دهه کرامت، مراسم ويژه و باشکوهي با ... ادامه »
30
برنامه‌ريزي صحيح قرآني، خنثي كننده جنگ نرم دشمنان است
چکیده: مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين گفت: برنامه‌ريزي صحيح قرآني خنثي كننده جنگ نرم دشمنان است. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت‌الاسلام احمد عليپور مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، در ديدار با مسئول مؤسسه قرآني ياس نبي (س) آرين شهر با بيان اين مطلب گفت: دشمن از طريق جنگ نرم در‌صدد است فكر و ... ادامه »
30
برگزاري گفتمان ديني با موضوع اهميت و جايگاه قرآن کريم در قاين
چکیده: کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين از برگزاري گفتمان ديني با موضوع اهميت و جايگاه قرآن کريم در جمع مربيان و قرآن آموزان خانه قرآن شهري امام رضا (ع) خبر داد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت‌الاسلام مهدي صحراگرد کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، با اعلام اين خبر گفت: به‌منظور آشن... ادامه »
30
هوش عشقی‌تان را بسنجید/ تست
چکیده: درباره عشق چه فکری می‌کنید؟ آیا اسیر تصورات رۆیایی هستید که از شما یک همیشه عاشق و همیشه در عشق شکست‌خورده می‌سازد یا آنقدر گرفتار منطق شده‌اید که نمی‌توانید مهر کسی را به دلتان راه دهید؟ پس با خودتان صادق باشید و اولین جوابی که به ذهنتان می‌رسد را بدون رودربایستی علامت بزنید. درست است که در آغاز آشنایی و عاشق شدنتا... ادامه »
30
عروس عربستانی و مهریه 100 سوسماری!
چکیده: در حالی که در عربستان سعودی به طور معمول مهریه‌های به نسبت سنگین (دست کم 100 هزار ریال سعودی معادل حدود 100میلیون تومان) برای دختران نو عروس در نظر گرفته می شود، در برخی موارد، این سنت با تعیین مهریه های غیرعادی و عجیب؛ یا مهریه های معنوی و اندک، شکسته شده است. در یکی از عجیب ترین این موارد، نو عروسی بعد از آگاهی از ترس همسر آینده اش از سوسما... ادامه »
30
خودروی مفهومی رنو
چکیده: به کارگیری الگوهای طبیعی در طراحی «توئین‌زی» (TWIN’Z) و نیز درهم‌آمیزی و یکپارچی بخش‌های مختلف خودرو، از اصلی‌ترین ویژگی‌های این خودروی مفهومی طراحی شده شرکت رنو است. ده ها سال است خودرو به بخشی جدانشدنی از زندگی روزمره بشر تبدیل شده است. با این که تلاش های زیادی، بویژه در سال های اخیر، برای انطباق بیشت... ادامه »
30
مهم‌ترین آموزش‌های قبل از مدرسه
چکیده: در این مطلب چند نمونه از مهمترین اصولی که شما باید به عنوان پدر یا مادر تا پیش از ورود فرزندتان به مدرسه به او بیاموزید ذکر شده است. با آموختن چنین مسائلی به او کمک می کنید هنگام ورود به اجتماع و در ارتباط با دیگران از ارتباطاتش لذت بیشتری ببرد. بسیاری از والدین گمان می کنند نیازی نیست به کودکان در سنین پیش از دبستان اصول و ارزش های مهم اخلاقی و... ادامه »
30
جمعه گردی های اسماعيل نوری علا در اجتماع بهائيان
چکیده: پیش گفتار بهائيت از زمان عباس افندى «جهان وطني» آغاز نمود و به دام كشورهاى امپرياليستى افتاد و در راستاى منافع آنان مورد استفاده قرار گرفت. به اين ترتيب دول خارجى مخصوصاً آمريكا و صهيونيست ها در صحنه بين المللى از آنان حمايت نموده و آنان را زير چتر حمايتى خويش قرار دادند. بهائيت نيز موجوديت خود را در اين وابستگى و حمايت مى داند و به آ... ادامه »
30
انرژی درمانی فقط یک ادعاست!
چکیده: انرژی درمانی با توجه به تبلیغات وسوسه‌انگیزش از قبیل درمان بیماری و تقویت قوای روحی و جسمی تبدیل به یکی از مراکز ترویج عرفان‌های تقلبی شده است که متاسفانه روز‌به‌روز در حال گسترش است. در این حوزه و تبیین دلایل نقض ادعاهای مدعیان انرژی درمانی گفتگو کردیم با حجت الاسلام قاسمی، استاد حوزه و دانشگاه که ده‌ها اثر پژوهشی از قبیل ... ادامه »
30
چه کنیم تا برخی شبهات در ما اثر نکند؟
چکیده: آیت الله مجتبی شهیدی کلهری مشهور به مجتبی تهرانی استاد مشهور اخلاق و مرجع تقلید و مدرس حوزه های علمیه تهران(مانند مدرسه مروی)بود. وی از محضر اساتید بزرگی همچون ادیب نیشابوری، آیت الله بروجردی، آیت الله حکیم، آیت الله گلپایگانی، علامه طباطبایی و... بهره برد. این مرجع بزرگوار تقلید و استاد بزرگ اخلاق، پس از 40سال خدمت صادقانه در نشر معارف اسلامی و ت... ادامه »
30
آنجا که کلاس بوی عشق می دهد
چکیده: معلم وارد کلاس شد چند نفری همچون لشگر شکست خورده بلند شدند و خیلی ها هم متوجه ورود معلم نشدند که با پچ پچ بچه ها به خود آمدند و تقریبا تلاش می کردند به زحمت و از روی دلخوری سر جایشان بنشینند. کیانا دفترچه خاطرات قفل دارش را باز کرده و بچه ها سرگرم دیدن عکس های متنوع آن بودند که معلم آهسته گفت:" خانوم درخشان، جمع کن بعد از کلاس."کیانا جواب داد:" هنو... ادامه »
30
خواب پیامبر(ص)درباره ایرانیان چه بود؟
چکیده:  مدیر حوزه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) گفت: بخش عمده‌ای از علائم ظهور به تحقق پیوسته است به وضوح نزدیک به ۹۹ درصد از این علامت‌ها، پیش از این به وقوع پیوسته است. آنچه می‌خوانید مجموعه سخنرانی مهدویت آیت‌الله محمدعلی ناصری استاد اخلاق و مدیر حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) پیرامون «ایرانیان، زمینه‌سازان ظهور» ت... ادامه »
30
نرمش پاپ در برابر ازدواج همجنس‌بازان
چکیده: به گزارش تسنیم به نقل از شبکه خبری "ان‌بی‌سی نیوز"نوشت: پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، طی اظهاراتی تاکید کرد که کلیسای کاتولیک روم نمی‌تواند تنها بر روی مسائلی از قبیل سقط جنین، جلوگیری از بارداری و ازدواج همجنس‌بازان تمرکز کند. پاپ فرانسیس یا "خورخه ماریو برگولیو" در مصاحبه‌ای که روز گذشته (پنجشنبه) منتشر شد، به... ادامه »
30
پیوست فرهنگی
چکیده: حسن بنیانیان كاربرد مهندسی فرهنگی در فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را در اثری با عنوان «پیوست فرهنگی» مورد بررسی قرار داده‌است. كتاب «پیوست فرهنگی» به ضرورت اجرای دستور مقام معظم رهبری مبنی بر مهندسی فرهنگی امور پرداخته و موضوع اصلی آن نقش فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در تحولات فرهنگی جامعه است... ادامه »
صفحه 1 از 17اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.