(آرشیو ماه مرداد 1395)

27
دستور قاطع رهبر انقلاب، خطی جدید در مبارزه با قاچاق
چکیده: معاون اقتصادی دادستان کل کشور با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مبارزه با قاچاق کالا گفت: می توان دستور رهبر معظم انقلاب درباره از بین بردن اجناس کلان قاچاق را خط جدیدی در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز دانست. پیمان نوری با بیان اینکه بیانات معظم له در زمینه قاچاق کالا به روشنی وظیفه را در این زمینه مشخص کرده است، گفت: این حکم داده شد که ... ادامه »
25
18 میلیون ایرانی؛ محروم از حقوق اولیه خود
چکیده: از دهه 40 و با آغاز مهاجرت روستانشینان به شهرها پدیده جدیدی در کشور سر برآورد به نام «حاشیه نشینی». پدیده ای که صدها مشکل و معضل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی را به دنبال خود داشته است. جمعیتی که تعدادشان به 18 میلیون نفر رسیده و سال ها مورد بی توجهی قرار گرفتنه اند، به طوری که محلات آن ها به جزایر دورافتاده ای شباهت دارد که هیچ ... ادامه »
12
رونق زمین خواری در اطراف بیرجند(حاشیه نشینی)
چکیده: بخشدار مرکزی شهرستان بیرجند نیز درگفتگویی با مهر، گفت: متاسفانه در روستاهای حاشیه شهر بیرجند از جمله حاجی آباد، امیر آباد، چهکند، دستگرد، علی آباد لوله، حسین آباد سادات و شمس آباد شهرستان بیرجند شاهد پدیده حاشیه نشینی هستیم که افزایش جمعیت در شهر بیرجند به این روستا ها سر ریز شده است. علیرضا جعفری تصریح کرد: امکانات محدود در روستا های اطراف شهر ... ادامه »
12
ریکی از منظر اسلام
چکیده: در صورت كلي استفاده از هر تكنيكي كه منافات با اصول اعتقادي و احكام شرعي دين مبين اسلام نداشته باشد شرعا جايز است همانطور كه مراجع استفاده از طب مدرن را جايز دانسته اند و خود نيز در مواردي از آن بهره برده و به دستورات پزشكي عمل مي نمايند. اما نكته ي قابل بررسي اين است كه ري كي، تكنيكي برگرفته از آئين بوداست و ميكائواوسوئي ژاپني(متولد1865ميلادي) مؤس... ادامه »
11
کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی خانواده در طبس
چکیده: به همت اداره تبلیغات اسلامی طبس کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در خانواده برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام حسن آزاد مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان طبس با اعلام این خبر اظهار داشت: کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در خانواده با محوریت پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر برگزا... ادامه »
10
پیگیری منویات رهبر معظم انقلاب درباره حل آسیب‌های اجتماعی
چکیده: اول، زاغه‌ها و حلبی آبادها و کپرها بودند؛ بیغوله‌هایی که یک شبه قد می‌کشیدند و حجم سیاهی می‌شدند دور گلوی شهرها؛‌ سال‌ها که گذشت اسم‌شان شد سکونتگاه‌های غیررسمی که دیگر به چنبره زدن دور شهرها بسنده نمی‌کردند و حالا آلونک‌هایی کج و کوله و بدقواره شده‌اند که مثل زخم‌های لاعلاج در دل کلانشهره... ادامه »
01
ريشه‌يابي فرقه عرفان حلقه كيهاني در فرقه ريكي ژاپني
چکیده: محمودرضا قاسمي / دانش‌آموخته سطح چهار حوزه علميه قم چكيده فرقه عرفان حلقه کيهاني، به سرکردگي محمدعلي طاهري از اواسط دهه هفتاد شمسي فعاليت خود را در حوزه عرفاني و درماني آغاز کرد و در اواسط دهه 80 به اوج خود رسيد و علي‌رغم دستگيري وي، هنوز اين نحله توسط مربي‌هاي خود در سطح کشور به راهزني ايمان جوانان و خانواده‌هاي اين مر... ادامه »
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.