(آرشیو ماه مرداد 1393)

28
طی کردن مراحل سلوکی در فرقه سیاسی تابنده
چکیده: با توجه به سلوک پوشالی فرقه صوفیه و قطبیت صوفیان عارف نما، اسارت مریدان با جذب به فرقه آغاز می‌شود و باعث می‌شود انسان از ارزش‌های خدایی خارج شود و ارزش‌های مادی ملاک برتری قرار می‌گیرد. مرید با جذب در فرقه دچار رذایل اخلاقی گوناگونی می‌شود و اثرات ناگواری بر زندگی دینی و دنیایی وی وارد می‌شود. مهم‌ترین آسیب... ادامه »
28
برگزاری جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی شهادت امام صادق(ع) در زیرکوه
چکیده: جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی شهادت امام صادق(ع) در اداره تبلیغات اسلامی شهرحاجی آباد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه  به نقل از رابط خبری  اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه جلسه برنامه ریزی جهت بزرگداشت باشکوه ایام صادقیه با تلاوت آیاتی چند ازکلام وحی در اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه آغاز شد. سپ... ادامه »
27
گفتگو با بهزاد جهانگیری متبری از فرقه بهائیت/ قسمت دوم
چکیده: شما که بطلان فرقه بهائیت برایتان ثابت شده، این بطلان را برای بهائیانی که هنوز اسیر فرقه هستند چگونه ثابت می‌کنید؟ دلایل بطلان بهائیت بسیار زیاد است و در این مصاحبه کوتاه قابل بیان نیست اما به چند نکته اساسی و راهگشا اشاره می‌کنم: بررسی تاریخی از نحوه تأسیس و شکل‌گیری و هدایت فرقه از زمان باب تاکنون. مطالعه کتاب جاسوس معاصر، کینیاز... ادامه »
26
گفتگو با بهزاد جهانگیری متبری از فرقه بهائیت/ قسمت اول
چکیده: “بهزاد جهانگیری” چندین سال است از فرقه بهائیت تبری جسته و به دامان اسلام بازگشته است. وی به همراه همسر سابق خود خانم “مهناز رئوفی” پس از انجام تحقیق و پژوهش به باطل بودن تشکیلات بهائیت پی برده و دین اسلام و مذهب شیعه را حق یافتند. وی در طول این سال‌ها تلاش بسیاری در جهت آگاه‌سازی در خصوص این فرقه انجام داده تا آن د... ادامه »
26
استقبال گسترده بانوان زیرکوه از دوره غیر حضوری احکام بانوان
چکیده: تعداد ۴۶ نفر از بانوان زیرکوه در دوره آموزشی غیر حضوری احکام ویژه بانوان شرکت نمودند.   به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه  به نقل از رابط خبری  اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه حجت‌الاسلام مهدی ملاکی با بیان این خبر افزود: ثبت نام دوره آموزش غیر حضوری احکام ویژه بانوان در تیر ماه انجام شده که تعد... ادامه »
25
پروِژه تطهیر انجمن حجتیه چگونه توسط لیبرال‌ها کلید خورد؟
چکیده: اسلامی که توسط انجمن حجتیه تبلیغ می شد اسلامی بود که سلطه طلبان هم خیلی از آن استقبال می کردند و این همان اسلام آمریکایی بود که امام هم بر آن تاکید داشتند. یعنی احساس تقابلی با آمریکایی ها و صهیونیست های حاکم بر کشور وجود نداشت. این روزها صداهایی از گلوی جریان لیبرال به گوش می رسد که خبر از تشکیل پروژه تطهیر انجمن حجتیه می دهد و به نظر می رسد که ب... ادامه »
22
شناختی مختصر از مقتدای فرقه شیرازی
چکیده: شیعیانی که همزمان با تکفیری‌ها علیه حزب‌الله لبنان فعالیت می‌کنند قطع به یقین سید صادق در زمان فوت پدر در سال ۱۳۳۹ هجری شمسی، نوجوانی تازه بلوغ یافته محسوب می گردید که کسوت لباس روحانیت از برای وی تنها به عنوان پوشش و لباسی بیرونی موضوعیت داشت و لاغیر؛ زیرا لباس و پوشش بیرونی مردان در خاندان شیرازی از قدیم الایام عبا و عمامه بوده و ... ادامه »
22
دوستی پاک ،دوستی جدید خیابانی
چکیده: در جامعه امروز افرادی هستند چه در بین مجردها و چه در بین متاهل ها که با صراحت تمام اظهار میکنندکه می توانندبا جنس مخالف ارتیاط گرم،صمیمی و پاک داشته باشند اما منظور از این دوستی های پاک چیست؟! آدمی در دوجنس زن و مرد آفریده شده است و خداوند گرایش این دو جنس را در نهاد آنها سرشته است اما این ارتباط امروزه از حد خود گذشته است و از محدوده شرعی خارج شد... ادامه »
16
آیه تطهیر، مطهِّر اهل بیت(ع)
چکیده: در آیه ى شریف تطهیر، (لِیُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ) به معناى دفع است یا رفع؟  اگر اذهاب رجس از اهل بیت(علیهم السلام) را به معناى دفع بگیریم، پس تطهیر معنا ندارد... و اگر به معناى رفع باشد، طهارت ذاتى آن ها را اثبات نمى كند.   جواب : آیه ى شریف تطهیر[1] كه به تصریح همگان، فضیلت والایى را براى اهل بیت(علیه... ادامه »
16
قیام سیدخراسانی با پرچم های سیاه
چکیده: جابر از امام باقر(علیه السلام) روایت می کند: "یخرج شاب من بنی هاشم بکفه الیمنی و باتی من خراسان برایات سود بین یدیه شعیب بن صالح یقاتل اصحاب السفیانی فیهز مهم" الملاحم و الفتن ص52 باب97 جوانی از بنی هاشم (سید) از خراسان با پرچم های سیاه قیام می کند که در کف دست راست او خالی(علامتی)است وپیشاپیش او مردی بنام شعیب بن صالح است که با لشکریان سفیانی می ... ادامه »
16
آماده خروج دجال باشید...
چکیده: نام دجال یکی از نشانه هایی که درباره آن، مطالب زیادی مطرح شده و جزء علائم غیرحتمی است، خروج دجال است. آنچه در توصیف دجال معروف است، این است که وی مردی است کافر (برعکس سفیانی که ادعای مسلمانی می کند و ذکر یارب یارب می گوید و...) یک چشم بیشتر ندارد، آن هم در پیشانی اش واقع شده و مانند ستاره ای می درخشد. عده ای می گویند: نام دجال "صائد ابن صید"یا "ا... ادامه »
16
دجال، دشمنی خطرناك در آخرالزمان
چکیده: پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلَّم) حدیثی طولانی در مورد "دجال" بیان فرمود. من جمله اینکه: دجال کسی است که بر او حرام است که به اماکن مذهبی شهر بیاید تا اینکه به بعضی از شوره زارها که در ادامه شهر است، می رسد. در آن روز مردی که بهترین مردم (یا از بهترین مردم) است، به سوی او می رود و به او می گوید: «شهادت می دهم تو همان دجالی هستی که رسول خدا... ادامه »
16
تفاوت شیطان قرآن با شیطان شیطان پرستان
چکیده: آیا شیطانی که شیطان پرستان معرفی می کنند( با قدرت هایی که برای شیطان ذکر می کنند و او را یک فرشته می دانند) دقیقا مورد تایید قران است؟ پاسخ: این مطلب که شیطان گرایان ادعا می کنند ـ که البته در کتب مقدس یهود و مسیحیت هم به آن اشاره شده است ـ و معتقدند که شیطان از ملائكه بود، به هیچ عنوان مورد تایید آخرین کتاب آسمانی نیست و برخلاف نص قرآن است. قران... ادامه »
16
چرا خداوند ‌شیطان را از بین نمى‌برد؟
چکیده: پاسخ: قرار نیست که هر کس از دیگرى بزرگ تر و قدرت مند است دیگرى را از بین ببرد؛ زیرا این کار چیزى شبیه قانون جنگل خواهد بود كه هر كسى نافرمانى و گناه مى كند، خداوند او را از بین ببرد تا سوال كنیم، چرا با شیطان چنین نكرده است و او را از بین نبرده است؟ همان گونه كه انسان هاى بسیارى نافرمانى و گناه مى كنند، اما خداوند تا زمانى كه به اجل خود نرسیده باش... ادامه »
16
چقدر درباره اشک و گریه می دانید؟
چکیده: همه ما می دانیم که گریه یکی از واکنش های قوی به احساسات و عواطف است. زمانی که بدن ما دیگر توان مقابله با هیجان های بزرگ، غصه و ناراحتی، درد و حتی احساسات بزرگ شادی را نداشته باشد به این فشار ها به صورت گریه پاسخ می دهد. اشک ها هم که مهمترین علامت های گریه کردن هستند به دلیل ارتبط قوی بین مراکز عاطفی مغز و غدد اشکی از مجاری اشکی به چشم ها سرازیر می ... ادامه »
16
تشريح فعاليتهاي تبليغات اسلامي زیرکوه ويژه ماه مبارک رمضان در سال 93
چکیده: مسئول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه فعاليتهاي فرهنگی و مذهبی ويژه ماه رمضان  در مناطق مختلف اين شهرستان را تشريح کرد.    به گزارش روابط عمومي اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه  به نقل از رابط خبري  اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زيرکوه حجت الاسلام احمد اسماعیلی مسئول اعزام مبلغ این اداره ضمن&nb... ادامه »
16
برگزاری آزمون معارف فاطمی در شهرستان زیرکوه
چکیده: آزمون دوره آموزشی غیر حضوری معارف فاطمی در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه  به نقل از رابط خبري  اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زيرکوه حجت الاسلام مهدی ملاکی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه گفت: به منظور تبیین فرهنگ فاطمی و بهره مندی گروه های تاثیرگذار د... ادامه »
15
علائمی از سال، روز و مکان ظهور
چکیده: سال‏ ظهور امام صادق علیه السلام بنا به روایت شیخ مفید، فرموده است: قائم (علیه السلام) خروج نمی کند مگر در سالهای فرد: سال اول، یا سوم، یا پنجم، یاهفتم، یا نهم. و از امام محمد باقر علیه السلام روایت است: قائم علیه السلام در سالهای فرد قیام می کند: نه، یک، سه‏، پنج.   روز ظهور شیخ مفید نقل می کند که امام صادق علیه السلام فرمود: ندائ... ادامه »
14
نیمی از جوانان در سن ازدواج مجردند/ 14میلیون و 500 هزار مجرد در معرض تجرد قطعی‌اند
چکیده: اقتصاد اسلامی پیشنهاد می‌‌دهد که به‌منظور ایجاد تقاضای مؤثر پایدار، باید هزینه‌‌های دولت در راستای فرزندآوری خانواده‌‌ها، ازدواج در سنین پایین و تقویت سرمایه‌ی انسانی مصرف شود تا این نیروی انسانی در مرحله‌ی شروع با تقویت تقاضای مؤثر و هنگام ورود به بازار کار، با تقویت سمت عرضه‌ی اقتصاد، اقتصاد را به... ادامه »
14
حذف آیه تطهیر و سوره کافرون از قرآن توسط داعش!
چکیده: داعش مدعی شده است که این آیات ساخته ی شیعیان است و اضافات قرآن کریم بوده وباید حذف شوند. به گزارش ادیان نیوز، اخبار رسیده از عراق حاکی است که گروهک تروریستی داعش، در اقدامی کفر آمیز، آیات تطهیر و سوره ی کافرون را از قرآن حذف کرد. داعش مدعی شده است که این آیات ساخته ی شیعیان است و اضافات قرآن کریم بوده ... ادامه »
صفحه 1 از 4اولين   قبلي   [1]  2  3  4  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.