(آرشیو ماه خرداد 1393)

31
عالی ترین محصول شناخته شده جهان
چکیده: أَ فَحَسِبْتُمْ أَنَّما خَلَقْناكُمْ عَبَثاً وَ أَنَّكُمْ إِلَیْنا لا تُرْجَعُونَ آیا پنداشته‏اید كه شما را بیهوده و عبث آفریدیم، و اینكه به سوى ما بازگردانده نمى‏شوید؟ محتوای آیه یکصد و پانزدهمین آیه از سوره مبارکه ی مۆمنون در توبیخ کسانی است که سخن خداوند بر دلیل آوری و شرح اوضاع بعد از مرگ و برزخ و قیامت را شنیدند و با وجود این همچنان ... ادامه »
31
ردپای صهیونیستی در پیامک های دروغین معجزه
چکیده: پیامک هایی که روزانه برای ما می آید و ما هم آنها را برای بقیه می فرستیم ولی شاید اصلا فکر نکرده باشیم این پیامک ها بر خلاف ظاهر خود ضد دین و اهل بیت هستند. حتما شما هم مثل هزاران نفر دیگر تا به حال با پیام هایی روبرو شده اید که از شما می خواهد با ارسال آن به چند نفر دیگر، ظرف زمان محدودی معجزه را به چشم بییند! پیامک هایی که حتی به ذهنتان هم نرسیده... ادامه »
28
شفاعت شرط و شروط دارد!
چکیده: مقدمه اصل ضروری شفاعت در اصول اعتقادی شیعه از جمله اصول تربیتی و سازنده ای است که می تواند آثار مثبت و ارزنده ای را در زندگی شیعه حقیقتی ایفا نماید. اثبات شفاعت از نظر نقلی و عقلی و نیز فلسفه آن و شرائط شیفع و مورد شفاعت قرار گیرنده همگی مباحثی هستند که در راستای مفهوم صحیح شفاعت در شیعه و فهم درست از قرائت شیعی شفاعت بکار می آیند و در این راستا ض... ادامه »
28
شرایط ایجاد محرمیت رضاعی
چکیده: اگر طفل شیرخواری، با حفظ تمام شرایط و ضوابط رضاع در فقه؛ از زنی شیر بخورد، طبق نصّ صریح قرآن کریم، با زنی که از او شیر خورده و نیز با دختران آن زن، مَحرم می‌شود، اما این حکم مختص به آن زن و دختران او نمی‌شود، بلکه به دلیل این که آن کودک، در حکم فرزند واقعی آن زن خواهد بود، آن طفل با تمامی کسانی که فرزند واقعی آن زن و شوهر او هستند، محرم م... ادامه »
28
بررسی آیات توکّل / خدا ما را کافی است
چکیده: در میان آیات قرآن کریم، برخی شهرت بیشتری یافته و به تدریج با نامی ویژه خوانده شده اند. نام این آیات اغلب برگرفته از واژگان به کار رفته در خود آیات است و در مواردی نیز با نظر به محتوای آنها رایج شده است. در این بخش به دو نمونه از این آیات شاخص می پردازیم. آیه ی توکل خدا ما را کافی است آیه ی 173 سوره آل عمران به آیه ی «توکل... ادامه »
28
انواع مهریه برای زن !!
چکیده: هرگاه در عقد نكاح مهر ذكر نشده باشد و شوهر قبل از نزدیكی و تعیین مهر، زن خود را طلاق دهد زن مستحق مهر المتعه است. (ماده 1093 قانون مدنی) در مهر المتعه، وضعیت اقتصادی و استطاعت مالی شوهر جهت تعیین مقدار آن مورد لحاظ قرار می‌گیرد ولی در تعیین مقدار مهرالمتعه وضعیت و شئونات زن ملاک عمل خواهد بود. مهریه یا صداق، همان چیزى است که بمنظور حلال کرد... ادامه »
28
جهاد نکاح داعش؛ بدعتی شرم آور!!
چکیده: اندکی پس از یورش چند ملیتی به سوریه و حالا به عراق که با ندای گسترش اسلام اما برای گشادکردن جای تنگ صهیونیستها و هموار کردن راه تسلط آنها بر منطقه با تسلیحات غربی و دلارهای نفتی عربی انجام گرفت ، به یکباره فتوایی از علمای این جریان صادر شد که موجبات خشم و خنده‌ی همزمان را فراهم کرد. فتوایی که به زنان و دختران مسلمان و البته سنی مذهب اجازه می&... ادامه »
28
پاسبان های جهنمی
چکیده: با افرادی آشنا شوید که ایرانی های بسیاری زیر دست آنها جان باختند و یا سخت ترین شکنجه ها را تحمل کرده اند افرادی که می توان آنها را قاتل های بالفطره دانست در دوره پهلوی جنایتکاران بسیاری در نیروهای نطامی و ساواک به قلع و قمع نیروهای انقلابی و مردم پرداختند جوانان و مبارزین بسیاری را مورد شکنجه و. کشتار قرار دادند افرادی که به شکل گیری دوران سیاه ... ادامه »
28
معنای ربّ چیست؟!
چکیده: یکی از اسمای الهی واژه «ربّ» است، هر چند به صورت مفرد استعمال نمی شود و پیوسته به صورت مضاعف مانند (رب العرش)، (رب العالمین)، (رب السماوات و الارض)، (رب الناس)، (رب الفلق)، (ربکم) (ربّنا) و... استعمال می گردد ولی در عین حال شایسته است نخست «رب» به صورت مستقل مورد بحث قرار گیرد. این فارس می گوید: ربّ به معنی مالک، خالق، صاحب... ادامه »
28
چگونگی وضعیت پوشش ما در قیامت!!
چکیده: آیا در قیامت و بهشت لباس وجود دارد محرم نامحرم چطور؟ چرا وقتی حضرت زهرا (سلام الله علیها) وارد محشر می‌شود همه سرها پایین است ، این به خاطر نامحرمی است؟ در این سۆال، سه سۆال جداگانه و مستقل مطرح شده است که عبارتند از: «لباس در آخرت» - «محرم و نامحرم در بهشت» و «علت سر به زیر انداختن همگان، به هنگام ورود حضرت فاطم... ادامه »
28
کتابی برای درک حکمت عبادات
چکیده: هر آنچه در عالم دنیا هست، باطنی دارد؛ زیرا دنیا تنزل یافته عوامل بالاست، هر چه در عالم دنیاست نمونه‌ای است از آنچه در عالم معناست. احكام و قوانین الهی هم كه در دنیا به صورت دین و دستورات عبادی ظهور كرده، اسرار و باطنی دارد. عبادت كه به عنوان هدف آفرینش انسان تعیین شده است حكمتی دارد، حكمت عبادات غیر از آداب و احكام آن است. انسان با سرّ عبادت م... ادامه »
28
تقدیر معاون استاندار خراسان جنوبی از مدیرکل تبلیغات اسلامی استان
چکیده: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، با ارسال لوح تقدیر از خدمات مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قدردانی کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، در این لوح تقدیر که به منظور تجلیل از عملکرد اداره کل تبلیغات اسلامی استان در ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان جنوبی به حجت&zwn... ادامه »
28
آموزش تجوید ویژه کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی
چکیده: با حضور یکی از اساتید برجسته قرآنی استان خراسان جنوبی، آموزش تجوید همه روزه در بین نماز ظهر و عصر برای کارکنان این اداره کل ارایه می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، بر اساس هماهنگی صورت گرفته توسط دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان با استاد محمد الهی، از اساتید برجسته قرآن و مدیرعامل اتحادیه مؤسسات ... ادامه »
28
خانه عالم روستای نصر آباد خوسف افتتاح شد
چکیده: رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خوسف از افتتاح خانه عالم روستای نصرآباد با حضور مردم و مسئولین شهرستان خوسف خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام علیرضا عزیزی رئیس اداره تبلیغات اسلامی خوسف گفت: مراسم افتتاح خانه عالم روستای نصرآباد با حضور فرماندار، معاون فرماندار، بخشدار مرکزی، فرمانده ناحیه سپاه ... ادامه »
26
آيا وجود تعدّد اديان دليل بر حقانيت كثرت گرايي نيست؟
چکیده: كثرت گرايي يا پلوراليسم پاسخ به اين سؤال است كه بالاخره از بين اين همه اديان كه هر كدام ادعا مي كنند نجات بخش بشر هستند، كدام يك واقعاً نجات بخش بشر است و سعادت او را ضامن است چرا كه نمي شود همه اديان را بر حق دانست و همه را نيز نمي شود تخطئه كرد زيرا در بين همه اديان انسانهاي پاك و صادقي وجود دارند اگر چه از مضامين آن ديني كه ما آن را حقّ مي دانيم... ادامه »
26
نگاه عرفان حلقه به شیطان
چکیده: چکیده: یکی از بحث‌های کلیدی و مهم در عرفان حلقه که تناقض آشکار با اسلام دارد، نگاه این عرفان به شیطان است. این نگاه فقط در حد یک دیدگاه باقی نمی‌ماند و به طور عملی در جای‌جای عرفان حلقه لمس می‌شود و با فهم چگونگی این دیدگاه، بسیاری از رموز و فراز و فرودهای عرفان حلقه درک و شناخته می‌شود. نگارنده در این مقاله می‌کوشد ... ادامه »
26
شباهت و تفاوت فرقه صوفیه کبرویه با فرقه صوفیه بیچاره
چکیده: محققان و پژوهشگران تصوف بر این عقیده هستند که فرقه صوفیه کبرویه بر این اعتقاد هستند که فرقه صوفیه کبرویه در آسیای مرکزی از بین رفته اند و دیگر نمیتوان افرادی را پیدا کرد که سلوک طریقتی کبرویه داشته باشند یکی ازدلایل مهم این افراد، نبود منابع فرقه صوفیه کبرویه و از بین رفتن جلسات این گروه در قاره آسیا مخصوصا آسیای مرکزی بوده است. در دانشنامه جهان ... ادامه »
26
چماق «وهابیت» در دست شیرازی‌ها!
چکیده: به گزارش فرقه نیوز، مجله الکترونیکی اخوت نوشت: شاید بتوان ادعا کرد که یکی از پربسامدترین واژه هایی که در سالهای اخیر در فضای خبری ایران تکرار شده است واژه «وهابیت» است. معناهایی که در قبال این واژه صورت گرفته خود داستانی پردرد و غصه دارد ولی آنچه در این مجال محل تامل ماست، سوء استفاده ای است که برخی بیسوادان یا مغرضان از آن کرده و می کن... ادامه »
26
غربت قرآن و اهلبیت در تصوف
چکیده: طبق سخنان بزرگان مکتب تشیع قرآن کتابی است که رستگاری انسان را در دو جهان تضمین می‌کند، همچون مشعلی فروزان، انسان را، از تاریکی‌های جهل و نادانی رهایی می‌بخشد. و در سرای دیگر، او را، محبوب حضرت پروردگار می‌نماید. قرآن، بهترین فتح کننده قلّه بلند عزت است. قرآن، چکیده جهان هستی است؛ و طبق فرمایش امام باقر (علیه السلام) : &laqu... ادامه »
26
رساله نكاحيه: كاهش جمعيت ضربه اي سهمگين بر پيكر مسلمين
چکیده: عنوان: رساله نكاحيه: كاهش جمعيت ضربه اي سهمگين بر پيكر مسلمين [منبع الکترونیکی] شرح پدیدآور : سيد محمدحسين حسيني طهراني؛ اشراف: موسسه ترجمه و نشر دوره علوم و معارف اسلامی ... ادامه »
صفحه 1 از 6اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.