(آرشیو ماه خرداد 1392)

30
یک فراز از مناجات شعبانیه و چند درس بزرگ
چکیده: پروردگارا! بر محمد و آل‏محمد درود فرست، و دعایم را بشنو و وقتى صدایت کردم، صدایم را بشنو، و آن‏گاه که با تو نجوا نمودم، به من رو کن. پس همانا که من، از دیگران به سوى تو گریختم، و در پیشگاه تو قرار گرفتم در حالى که درمانده تو هستم و به سوى تو در حال تضرّع و زارى هستم، و به آنچه نزد تو از ثواب مى‏باشد، امیدوار مى‏باشم. مناجات... ادامه »
30
خدا خیلی نزدیک شده است!
چکیده: ما خلق نشده ایم که چند روزی را به خوردن و آشامیدن بگذریم و عمر خود را در پی آرزوهای شیرین و واهی سر کنیم.ما خلق شده ایم که راه تعالی را طی کرده و محبوب حضرت دوست شویم. امام علی علیه السلام در خطبه همام یکی از صفت های متقین را ، تجارت پر سود (تجارة مربحه) بیان می دارند.متقین در این تجارت پر سود و منفعت ، دنیا را می دهند و در برابرش بهشت و رضوان ا... ادامه »
30
روزی که عاشورای رضوی رنگ خون گرفت
چکیده: عقربه‌های ساعت روز دوشنبه 30 خرداد سال 73 به عدد 14:26 نزدیک می‌شود و ناگهان صدای انفجار مهیبی در حرم رضوی می‌پیچد و بوی خون و سوختگی و دود، فضای حرم را پر می‌کند. بیست سال پیش در چنین روزی درست روز عاشورای سال 1415 هجری قمری در ساعت 14:26 دقیقه جمعیت عزادار حسینی حرم رضوی شاهد جنایت هولناکی از سوی منافقان کوردل بود. در حا... ادامه »
30
موافقت سازمان دارالقرآن با ادغام اتحاديه‌ها، مؤسسات و تشكل‌هاي قرآني مردمي
چکیده: موضع سازمان دارالقرآن در رابطه با طرح ادغام اتحاديه‌هاي مؤسسات و تشكل‌هاي قرآني، موضعي موافق بوده اما در رابطه با نحوه اجراي اين طرح ابهاماتي وجود دارد كه بايد در جلساتي كارشناسانه توسط مسئولان دو اتحاديه و جامعه قرآني مطرح و راهكارهاي لازم ارائه شود. به‌گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، مهدي قره‌شيخلو، رئيس سازمان دارال... ادامه »
30
هفتاد و هفتمين جلسه هفتگي قرآن و عترت کانون نورالثقلين بشرويه برگزار شد
چکیده: مدير کانون فرهنگي تبليغي نورالثقلين وابسته به اداره تبليغات اسلامي شهرستان بشرويه از برگزاري هفتاد و هفتمين جلسه هفتگي قرآن و عترت اين کانون در هفته جاري خبر داد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از خاکشور رابط خبري شهرستان بشرويه، دکتر محمدجواد سلطان زاده، مدير کانون فرهنگي تبليغي نورالثقلين بشرويه صبح دوشنبه 27 خ... ادامه »
30
سه نکته اساسی در ارتباط با امام عصر(عج)
چکیده: در آستانه نیمه شعبان سالروز میلاد فرخنده منجی عالمیان قرار داریم. آنچه بیش از هر چیزی در این روزها احساس می‌شود، تفاوتی است که در حال و هوای شیعیان و دوستداران آن پدر مهربان و آن امام خوبان دیده می‌شود.   هر کس به شکلی به پیشگاه آن امام همام عرض ادب می‌کند و برای شادی قلب نازنینشان عملی که امید دارند آن حضرت را خشنود... ادامه »
29
انگلیس و جدایی بلوچستان
چکیده: تحولاتی که در قاره اروپا روی داد، موجب کشیده شدن میدان رقابت کشورهای اروپایی به دیگر قاره‌ها به خصوص آسیا شد. یکی از سرزمینهایی که اهمیت زیادی برای دولتهای اروپایی داشت، هندوستان بود. در جریان رقابت اروپاییها برای تسلط بر هندوستان، سرزمینهای مجاور آن به عنوان معابر دسترسی بر آن سرزمین، اهمیت خاصی یافت . یکی از این نواحی بلوچستان بود. انگلیسیها... ادامه »
29
چند توصیه امام علی علیه السلام در نهج البلاغه خطاب به مسئولان
چکیده: در حکومت های مستبدانه و دیکتاتوری تنها فکر و ذکر افراد رسیدن به بالاترین نقطه این هرم یعنی راس حکومت که پادشاه یا سلطان یا حاکم  است می باشد. از زمانی که به این نقطه برسند دیگر ارزشی برای مردم قائل نمی شوند و تنها به حفظ حکومت و قدرت خود حتی به قیمت متوسل شدن به زور و از بین بردن حقوق مردم فکر می کنند. اما بر طبق آموزه های حضرت علی(علیه الس... ادامه »
29
ورود افراد زیر 18 سال ممنوع!
چکیده: پیشرفت تكنولوژی علاوه بر فوائد فراوانی كه برای بشر فراهم كرده، زندگی انسان را با تهدیدهای جدی و خطرناكی روبرو كرده است، خطراتی كه گاهی به قیمت نابود شدن زندگی انسان در دنیا و حتی نابودی زندگی در آخرت می انجامد . رشد دانش و صنعت از انسان های فعال گذشته، آدم هایی ساخته است كه كمتر حال و حوصله ورزش دارند و كوچكترین مسیر های زندگی خود را با و... ادامه »
29
سلام ایران به برزیل؛ صعود ملی پوشان با شایستگی هرچه تمامتر
چکیده: ایران برای چهارمین بار به جام جهانی فوتبال صعود کرد.   تیم ملی فوتبال ایران(0) 1- تیم ملی فوتبال کره جنوبی(0) صفر گل: رضا قوچان نژاد(60) داور: تان هایی با کمک مویوکسین و اوهو وی مینگ هر سه از چین اخطار: آندرانیک تیموریان(55) ، مسعود شجاعی (82) و احسان حاج صفی(90) از ایران تماشاگر: حدود 45 هزار تن ورزشگاه مونسواولسان کره جنوبی- سه ش... ادامه »
29
حضرت علی اکبر؛ پاره تن سیدالشهدا(ع)
چکیده: درباره علی اکبر علیه السلام على اكبر علیه السلام ، بزرگ ترین پسر امام حسین علیه السلام بود كه از نظر صورت و سیرت و سخن گفتن، به حدّى شبیه پیامبر خدا صلى الله علیه و آله بود كه هر كس شوق دیدار پیامبر صلى اللهعلیه و آله را داشت، به او مى نگریست، چنان كه پدر بزرگوارش، طبق نقلى، هنگام رفتن وى به میدان نبرد، فرمود: خد... ادامه »
29
فتوای خاخام يهودي:‌ نوشيدن کوکاکولا حرام است
چکیده: عصر ایران به نقل از روزنامه اسرایلی یدیعوت آحارونت نوشت: عالی ترین مرجع دینی یهود در اسرائیل با صدور فتوایی اعلام کرد نوشیدن نوشابه های کوکاکولا تولید شده در مناطق تحت کنترل حکومت خودگردان فلسطین، حرام است. به گفته این مرجعیت، از تولید این نوشابه ها با رعایت قوانین دین یهود کسب اطمینان نشده است. بنابراین گزارش، عالی ترین مرجعیت دین یهود در اسرائی... ادامه »
28
نورعلي تابنده: حلقه هاي محمدعلي طاهري شيطاني بوده و حلقه هاي رحماني در دست من است
چکیده: نورعلي تابنده: حلقه هاي محمدعلي طاهري شيطاني بوده و حلقه هاي رحماني در دست من است به گزارش ادیان نیوز، نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی، به‌منظور لاپوشانی انحرافات فرقه متبوعش، در نشستی که با جمعی از بانوان مرید این فرقه برگزار کرد، با اذعان به ساختگی بودن «عرفان حلقه»، از این فرقه و «مدیتیشن» به‌ عنوان شیوه اجرا... ادامه »
28
مسیحیان تبشیری در ایران ابزار دست سازمانهای صهیونیستی!
چکیده: به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، سازمان‌های تبشیری توسط "جرج وود" رئیس مجامع جهانی خدا و رئیس سابق تیم اجرائی AG و کارشناس منطقه خاورمیانه، طی سناریوی از پیش تعیین‌شده‌ای فعالیت‌های غیر قانونی تبشیر را در ایران گسترش دادند و حمایت‌ها‌ی مالی گسترده خود را برای برپایی کلیساهای خانگی و هزینه‌های هنگفت تیبلغ و جذب در ... ادامه »
28
شیخی که برای مسئولان نظام شاه دعا می‌کرد
چکیده: یکی از مهم‌ترین مقاطع نهضت امام خمینی(ره) پس از قیام خونین 15خرداد، ایام تبعید حضرت امام بود. چرا که رژیم وحشت فراوان داشت تا با تبعید مرجع تقلید محبوب و شجاع، قیامی دوباره همچون قیام 15خرداد شکل بگیرد که به یقین باید بهای سنگین‌تری را برای سرکوب آن می‌پرداخت. از این رو قبل از تبعید امام همه‌ی جوانب امر را سنجید و برنامه‌ای... ادامه »
28
پاسخ به تناقضات آیات قرآن پیرامون حکم زنا
چکیده: در مورد حکم زنا در قرآن آمده: 100 ضربه شلاق (زن و مرد) (سوره 24 آیه 2)، آن قدر آنها را در خانه نگاه دارید تا بمیرند (برای زنان) (سوره 4 آیه 15). اگر توبه کردند و اصلاح یافتند آنها را رها کنید (در مورد مرد) (سوره 4 آیه 16). (سوره 24 آیه 2) با دو آیه بعدی در تناقض است و مجازات برای زنان و مردان در (سوره 4 آیه 15-16) متفاوت است در حالی که در سوره 24 آ... ادامه »
28
حکم مشاهده تصاویر مستهجن افراد غیرمسلمان در اینترنت
چکیده: مشاهده صور قبیحه و مستهجن افراد غیرمسلمان و ناشناس، در صورتی که شهوت انگیز باشد و به قصد لذت صورت گیرد و یا موجب مفسده گردد؛ یعنی فرد را در معرض گناه قرار دهد طبق نظر همه فقها و مراجع تقلید حرام است.[۱] در این بین، مراجعی وجود دارند که در صورت عدم شرایط فوق؛ یعنی شهوت انگیز بودن، به قصد شهوت نگاه کردن، موجب مفسده شدن هم قائل به حرمت هستند؛ یعنی به ... ادامه »
28
مراسم جشن ميلاد گلهاي فاطمي در شهرستان طبس برگزار شد
چکیده: مراسم جشن ميلاد گلهاي فاطمي در 100 مسجد، هيئت مذهبي و بقاع متبرک با شکوه خاصي برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، اين مراسم به همت مبلغان، هيئت امناء مساجد و هيئت هاي مذهبي و مداحان اهل بيت (عليهم السلام) برگزار شد و مبلغين با اشاره به کلام پيامبر که شيعيان ما در هنگام شادماني ما شادمان و مسرور و در غم و مصائب ما ... ادامه »
28
ديدار مدير داخلي خانه قرآن روستاي پيشبر با مسئول تبليغات اسلامي زيرکوه
چکیده: مدير داخلي خانه قرآن روستاي پيشبر با مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان زيرکوه ديدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري شهرستان زيرکوه، زهرا عبدالهي مدير خانه قرآن ثامن الحجج (ع) روستاي پيشبر وابسته به اداره تبليغات اسلامي زيرکوه در اين ديدار ضمن ارائه گزارش مختصري از عملکرد خانه قرآن ثامن ا... ادامه »
28
برگزاري کلاس هاي قرآني در شهر قهستان
چکیده: کارشناس قرآني اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از برگزاري کلاس هاي روخواني و روانخواني، تجويد و صوت و لحن در شهر قهستان خبر داد. به گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام عبداللهي کارشناس قرآني اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان در اين باره گفت: کلاس هاي روخواني و روانخواني، تجويد، صوت و لحن در خانه قرآن شهر قهستان وا... ادامه »
صفحه 1 از 9اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.