(آرشیو ماه اردیبهشت 1397)

30
پشت پرده‌ی وقایع کازرون
چکیده: اندک جمعیتی که در نقاط مختلف کازرون تجمع کرده بودند با سر دادن شعارهایی انحرافی و به آتش کشیدن یکی از مقرهای پلیس کازرون، برای نخستین‌بار اعتراضات این شهرستان را به خشونت کشاندند. حمله مردم به پاسگاه پلیس، که خود جرمی مشهود است؛ به ظاهر برای آزادی برخی از دستگیرشدگان، صورت گرفت که منجر به دفاع نیروهای انتظامی از این پایگاه و ایجاد درگیری بین م... ادامه »
30
ثبت ۶۶۶ واقعه طلاق در شهرستان بیرجند/آمار ازدواج کاهش یافت
چکیده: رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان بیرجند گفت: ۶۶۶ مورد واقعه طلاق سال گذشته در بیرجند به ثبت رسیده است. اسدالله سریع السیری در کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان بیرجند اظهار کرد: بررسی آمار ازدواج و طلاق طی ۶ سال گذشته در بررسی آسیب های اجتماعی و برنامه ریزی برای کاهش آن نقش آفرین است. رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان بیرجند بیان کرد: در سا... ادامه »
30
۲۷ هزار قلم کالای قاچاق در خراسان جنوبی امحاء شد
چکیده: ۲۷ هزار قلم کالای قاچاق سلامت محور با حضور مردم و مسئولان در خراسان جنوبی امحاء شد. رئیس سازمان جمع آوری و اموال تملیکی خراسان جنوبی در مراسم امحاء کالاهای قاچاق سلامت محور در استان اظهارکرد: ارزش ریالی کالاهای امحا شده  با احتساب تعرفه گمرکی ۷۰۰ میلیون تومان بوده است. حسن شیخ زاده بیان داشت: مبارزه با قاچاق نیاز به توسعه زیرساخت ها و ابزا... ادامه »
30
راهکاری برای فقر زدایی
چکیده: فقر پدیده‌ای آسیب‌زا برای جامعه است که اگر با راهکارهای هدفمند و کلان به مبارزه با آن پرداخته نشود، قطعأ مشکلات عمیقی را برای ساختار اجتماعی پدیدار خواهد ساخت و موجب شکاف طبقاتی و نارضایتی عمومی خواهد شد. هرگاه صحبت از افزایش غبار فقر بر چهره‌ی جامعه به میان می‌آید، نگاه‌ها به سمت و سوی دولت و مسئولین می‌چرخد که... ادامه »
30
وقتی پیشرفت در گرو گسستن از اعتقادات است!/ تهدیدی به نام «شک»!
چکیده: در عصر روشنگری روشنفکران غربی پیشرفت اجتماعی و سیاسی بشر را در گرو پیشرفت شناخت و خرد می‌پنداشتند و پیشرفت خرد در منظر آن ها تنها با گسستن از اعتقادات و تعصبات قرون وسطایی انسان غربی رقم می خورد. کتاب های جدید خریداری شده، من را به فکر ساخت کتابخانه ای در کنج اتاق شخصی ام انداخت. به همین خاطر، سراغ نجار پیر محله قدیمیمان رفتم. پیر مرد ن... ادامه »
30
تغییر جنسیت زوجه و سقوط عدّّه
چکیده: عدّّه عبارت است از مدتی که تا انقضای آن، زنی که عقد نکاح او منحل شده است، نمی تواند شوهر دیگر اختیار کند. خلاصه پرسش در صورت تغییر جنسیت زن آیا نگهداری عده بر او واجب است؟ پرسش هرگاه زوجه به هر دلیلی تغییر جنسیت دهد و به مرد تبدیل شود، چنان چه این فرد قصد ازدواج فوری داشته باشد، می تواند ازدواج کند؟ یا این که باید «عدّه طلاق» ... ادامه »
30
شگردهای تبشیری؛ ادعای کشف و شهودهای دروغین
چکیده: به اذعان مستبصران تبشیری، یکی از مشهودترین شگردهای جریان تبشیر، بهره‌گیری از ادعاهای کشف و شهود دروغین به منظور جلب‌توجه افراد تازه‌وارد و تلقین حس معنویت در آن‌هاست.  مباحثی چون «عطایا» و «شهادت»، از آن جمله‌اند که با ایجاد شور و هیجان کاذب در جمع و تلیقن کرامت و معجزات، سعی در جذب حداکثری دار... ادامه »
30
خانه‌ای امن، برای زنان ناامن!
چکیده: خانه‌ای در بین تمام خانه‌های دیگر، مکانی که آدم‌ها به آن پناه می‌برند؛ زنانی که گذشته دردناک و تلخی در تعقیب‌شان است و از هراس آن، به خانه‌های امن پناه برده‌اند. هرگاه واژه‌ی "خانه" به گوش می‌رسد، در ذهن هر فردی؛ مکانی امن و مملو از آرامش تداعی می‌شود اما چه تلخ و دردناک است که این مامن آرامش... ادامه »
30
حفاظت از دارایی‌های دیجیتال
چکیده: بسیاری از ما دارایی‌های دیجیتالی داریم که نسبت به آنها بسیار بی‌توجه هستیم و فقط زمانی که آن‌ها را از دست می‌دهیم به اهمیت آنها پی می‌بریم. داده‌هایی که می‌توانند از گذشته و خاطرات تلخ وشیرین‌مان تا وضعیت اقتصادی امروز و آینده‌مان را پوشش دهند. هکرها امروزه برای تخلیه انرژی و هیجان هک نمی کنند بلک... ادامه »
29
عرفان‌های نوظهور با ارائه ویترینی جذاب به دنبال فریب جوانان هستند
چکیده: معاون تبلیغات اسلامی کشور: عرفان‌های نوظهور با ارائه ویترینی جذاب به دنبال فریب جوانان هستند حجت‌الاسلام علی دارابی در همایش روحانیون و مبلغین استان همدان با بیان اینکه ملاحظات تبلیغاتی دین در دهه ۹۰ با دهه‌های گذشته متفاوت است، گفت: تبلیغ دارای اضلاع متعددی است. وی با بیان اینکه مبلغان باید برای اثرگذاری تبلیغ به فاکتورهایی م... ادامه »
29
راهی برای درک بیشترسحر‌های ماه مبارک رمضان
چکیده: جوانی مثل باد می‌رود! هيچ‌وقت منتظر نمی‌ماند که شما مهيا شويد و از اين جوانی استفاده کنید. «کسی که در اين عالم می‌خواهد به امام(علیه السلام) برسد و با امام خودش سالک شود و راه را با امامش طی کند، منتظر آن لحظه است؛همۀ عمر مراقب است که ثانيه‌ها از کف او نرود. اين می‌شود «سرعت». حادثه‌ها بر او... ادامه »
29
باطن و ظاهر گروهک مجذوبان و بهائیت
چکیده: خشونت گرایی در باطن و اخلاق مداری در ظاهر دومین وجه تشابه گروهک مجذوبان و بهائیت است. یکی از مسائلی که معمولاً در مواجهه با صوفیه و بهائیت از زبان برخی افراد زودباور می‌شنویم مسأله اخلاق و مهرورزی در این دو فرقه است، مسأله ای که در پس پرده آن جز عوامفریبی و مظلوم نمایی چیز دیگری نیست. حجت الاسلام عبدالقادرهمایون کارشناس برتر فرق و ادیان در... ادامه »
29
ای قدس دل از غم تو خون است
چکیده: انتقال سفارت آمریکا به فسلطین واکنش‌های زیادی را درپی داشت. گروهی از هنرمندان هم همراه با مردم و مسئولان این اقدام را محکوم و با انتشار تصاویری در شبکه‌های اجتماعی نسبت به اتفاقات اخیر در فلسطین ابراز همدردی کردند. هادی حجازی فر در اینستاگرام نوشت: این همه زور و جهانِ مثلا نگران فقط درحال نگاه کردن و گاهی پلک زدن و وِتو کردن است. ا... ادامه »
27
۲۱۰۰ پرونده قاچاق کالا در خراسان جنوبی تشکیل شد
چکیده: فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از تشکیل دو هزار و ۱۰۰ پرونده قاچاق کالا در استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: ارزش ریالی این پرونده ها بیش از ۹ میلیارد ریال بوده است. سردار مجید شجاع در مراسم امحای کالاهای سلامت محور در استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در چندسال اخیر مبنی بر مبارزه جدی قاچاق عنوان کرد: رهبری فرمودند که در مجموعه اقدام... ادامه »
27
تحلیل رفتار فرقه شیرازی بر اساس نسخه استاد آمریکایی
چکیده: هالرسون میگوید: "جریان شیرازی" به عنوان بهترین کاراکتر برای ایفا نمودن نقش طرفداران امام حسین و مقابله با یزید ساختگی وی یعنی نظام جمهوری اسلامی می‌تواند ایفا کند. ماجرا از آنجا آغاز شد که  شبکه رسمی وابسته به بیت شیرازی در بحبوحه حوادث و اغتشاشات دی ماه اقدام به انتشار فایلی تصویری در خصوص اظهارات سید حسین شیرازی با محوریت تخریب ا... ادامه »
27
۱۴ محموله دام قاچاق در خراسان جنوبی توقیف شد
چکیده: مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از توقیف ۱۴ محموله دام قاچاق در فروردین ماه امسال خبر داد. محمد اصغرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، از توقیف ۱۴ محموله دام قاچاق در فروردین ماه امسال خبر داد و گفت: در این راستا ۳۰۰ رأس دام قاچاق توقیف شدند. مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی افزود: در این راستا ۱۴ پرونده نیز تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع شده است. وی... ادامه »
27
فیلترینگ و چالش‌های پیش رو
چکیده: قطعأ همه می‌دانیم که هر کالا یا خدمات نوپا نیازمند افزایش تجربه‌ی کاری به منظور بهبود کیفیت است؛ در نتیجه شاید دلیل عدم استقبال از برخی شبکه‌های داخلی در همین راستای وجود برخی از نقص‌ها باشد که بی‌تردید در کوتاه مدت رفع خواهد شد. چند سالی است که فضای مجازی با گسترش فعالیت های خود در سطح جامعه، اوقات فراغت و کار بسیار... ادامه »
27
دینداری در گرو عملگرایی دینی
چکیده: دین اسلام اساسش بر عمل کردن است. یعنی اگر دعوت به ایمان می کند اگر دستور به علم آموزی می دهد، این مفاهیم را در حقیقت ابزاری برای درست عمل کردن قرار داده است وگرنه یک نفر بگوید من به خدا ایمان دارم ولی اختلاس هم می کنم، در حقیقت چنین آدمی اصلا ایمان ندارد.   متاسفانه جوامع اسلامی همیشه دچار ظاهرگرایی دینی و عمیق شدن در الفاظ دین بوده است. ا... ادامه »
27
اقیانوس امیدواری در دعای ابوحمزه ثمالی
چکیده: اقیانوسی از هدایت و انسانیّت، در دعاهای مأثور از اهل بیت (علیهم السلام) به خصوص دعاهای امام سجّاد (علیه السلام) موج می زند. خدا؛ منشأ همه امیدواری هااز جمله آنها، سیر امیدواری به لطف خداست که در اوج خود قرار دارد. حضرت زین العابدین (علیه السلام) در دعای ابوحمزه ثمالی به زیبایی هر چه تمام تر، امید به خدا را به تصویر کشیده؛ و ناامیدی را امری کام... ادامه »
27
سقوط مسیحیت در کلیساهای تبشیری
چکیده: کلیساهای فرقه پروتستان حتی به مانیفست فرقه‌ای خود هم پایبند نیستند و آنقدر تعالیم منحرف ترویج کرده‌اند که صدای اعتراض سران پروتستان را هم درآورده‌اند. یکی از همین افراد اخیرا در برنامه تلویزیونی اعتراف کرد که"آنچه در کلیساهای این فرقه در جریان است نه مسیحیت بلکه کلیسایی‌یت است.” وی در توضیح این سخنان افزود: امروزه هرکسی ... ادامه »
صفحه 1 از 3اولين   قبلي   [1]  2  3  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.