(آرشیو ماه اسفند 1397)

28
تحلیل آیت‌الله مصباح‌یزدی از بیانیه گام دوم انقلاب؛ ‌امروز باید گام دوم را بلندتر برداریم
چکیده: رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: گام دوم انقلاب باید از مسائل ریشه‌ای شروع و مسائل دینی باید به‌درستی برای نسل امروز و نسل‌های آینده تبیین شود. آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی پیش از ظهر امروز در دیدار حجت‌الاسلام محمدباقر هاشمی شاهرودی مدیر بنیاد فقه و معارف اهل‌بیت(ع) با بیان تحولاتی که طی نیم قرن اخیر... ادامه »
27
دفاع تمام قد آیت الله العظمی مکارم از بیانیه گام دوم انقلاب
چکیده: بحمدالله اخیرا رهبر معظم انقلاب بیانیه ای جامع، پرمعنی، حساب شده و راهگشا تحت عنوان گام دوم انقلاب صادر کردند که پیداست روی آن فکر و دقت زیادی شده است. حضرت آیت الله مکارم شیرازی  در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، در تأیید بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شده است، بیا... ادامه »
25
علامه مصباح: روحانیت، مخاطب اصلی برخی بندهای بیانیه گام دوم
چکیده: عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به یکی از بندهای بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر لزوم اهتمام به مسأله معنویت و اخلاق، اظهار داشت: به نظر می رسد مخاطب اصلی این بند، روحانیت باشد، و آن ها هستند که باید اخلاق و معنویت را ترویج کنند؛ به عبارتی نمی توان از کارمند و کاسب و دیگران انتظار داشت که آن ها وظیفه اصلی خود را کار در این زمینه قرار دهند، بل... ادامه »
22
برگزاری پنج هزار و ۷۳۶ نفرساعت آموزش در قالب ۹ کارگاه در خراسان جنوبی
چکیده: کارشناس امور رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از 5736 نفر ساعت آموزش با موضوع ارتقا سواد رسانه‌ای در قالب 9 کارگاه آموزشی در استان خراسان جنوبی خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، احمد فنودی، کارشناس امور رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با توجه به... ادامه »
22
وین دایر: مجادله مانع الهام وحیانی است
چکیده: وین دایر یکی از افرادی است که در کتاب هایش توصیه می کند که همه انسان ها از مجادله ورزی بپرهیزند.  او این امر را نه به دلیل ریشه کن کردن روحیه و صفت منفی غلبه جویی بلکه به جهت عدم التزام به باور و اعتقاد مورد تاکید قرار می دهد. از نظر او نیازی نیست که ما همه را قانع کنیم و «مجادله مانع دریافت الهام می شود؛ ندای درونمان تکلیف را روش... ادامه »
22
غلبه بر چالش‌های اقتصادی در «گام دوم انقلاب»
چکیده: بیانیه‌ی گام دوم انقلاب از چند بخش اصلی تشکیل شده است که لازم است بخش‌های مختلف آن مورد تدقیق و توجه قرار گیرد.  بخشی از این بیانیه در خصوص ارزیابی چهل سال گذشته است و نشان‌دهنده‌ی این است که ملت ایران در آن روزگار چطور بدون وابستگی به شرق و غرب و در چه شرایطی انقلاب کردند.  آن‌ زمان هر تغییر سیاسی بدون حمایت ... ادامه »
20
حمایت شورای عالی حوزه های علمیه از بیانیه رهبر معظم انقلاب
چکیده: شورای عالی حوزه های علمیه در بیانیه ای، حمایت خود را از بیانیهراهبردی رهبر معظم انقلاب در تشریح گام دوم انقلاب اسلامی اعلام کرد. متن بیانیه شورای عالی حوزه های علمیه در حمایت از بیانیه گام دومانقلاب اسلامی به این شرح است:  اکنون که با سربلندی، چهل سالگی حکومت الهی، اسلامی را پشت سر... ادامه »
20
تمدن نوین اسلامی و چالشی به نام رفاه طلبی: به بهانه بیانیه گام دوم انقلاب
چکیده: رضیه برجیان انقلاب اسلامی از ابتدا با یک نگاه جهانی شکل گرفت.  هدف آن تثبیت اسلام در فضایی بود که ابرقدرت های آن روز بر طبل جدایی دین از زندگی و کاربردی نبودن ان می کوبیدند. گرچه افزایش رفاه و قدرت اقتصادی و مبارزه با فقر دغدغه امام خمینی بود؛ اما از همان ابتدا درباره آفت رفاه طلبی و دنیازدگی هشدار دادند. آفتی که در دوران سازندگی ضربه خو... ادامه »
19
الزام دهگانه تحقق بیانیه «گام دوم»
چکیده: در بیانیه مهم گام دوم انقلاب رهبر انقلاب اسلامی نکان ویژه ای بیان نمودند. «بکارگیری مدیران جوان، کارگزاران جوان، اندیشمندان جوان، فعالان جوان، در سه میدان سیاسی،‌ اقتصادی، فرهنگی و بین‌المللی با همت و هوشیاری سرعت عمل و ابتکار، کارآمد، با انگیزه و خردمند» می‌تواند ظرفیت‌های فراوان انسانی و طب... ادامه »
16
۶ ویژگی بیانیه گام‌ دوم از زبان آیت‌الله‌ نوری‌همدانی
چکیده: آیت‌الله‌ نوری‌همدانی در حمایت از بیانیه گام دوم انقلاب اعلام کرد نخبگان علمی‌ای در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها داریم که با مطالعه دقیق این منشور در تشریح این منشور و عملی کردن آن گام بردارند. در بیانیه آیت الله حسین نوری همدانی درباره بیانیه گام دوم انقلاب آمده است: در آغاز پنجمین دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران که... ادامه »
16
۱۰ کارکرد گفتمانی بیانیه گام دوم انقلاب
چکیده: بیانیّه‌ی گام دوم، در سطوح مختلف جامعه می‌تواند مایه و منبع همگرایی فکری شود. بر اساس اشتراکات و همگرایی‌های فکری است که جامعه در لایه‌ی هنجارها و کُنش‌ها نیز به همگرایی و وحدت نزدیک می‌گردد. رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ی « گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ی ۴۰ ساله‌ی انقلاب اسلامی ... ادامه »
14
پاسداری از شعار‌های انقلاب در گام دوم
چکیده: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی راه غلبه بر ضد ارزش‌ها و این پلشتی و صیانت از آرمان‌ها و اهداف والای انقلاب اسلامی پوست‌اندازی نظام مدیریتی و از میدان خارج شدن مدیران خسته، سست‌کمربند، دلمرده، بی‌انگیزه، ناتوان، اشرافی و...؛ و به میدان آمدن جوانان تازه نفس و شجاع، انقلابی، باانگیزه، با برنامه، با رو... ادامه »
14
اندیشه های شیطانی پائولوکوئیلو
چکیده: لذت‌گرایی راهی به سوی معنویت ▪️پائولوکوئیلو در کتاب هایش،عرفان های واهی و دروغین را ترویج می کند و داستان وار مخاطب را به دنیایی از اوهام و تخیلات می کشاند که در آن لذت ها و رنج ها دروازه های رسیدن به کمال و معنویت هستند. ▫️«بریدا،یکی از این کتاب هاست که داستان دخترجوانی را روایت می‌کند که به دنبال جادوگر شدن است. در بخشی ... ادامه »
13
جهاد تمدّنی جوانان
چکیده: هدف این است که بیانیه مهم رهبری مورد عمل قرار گیرد. اندیشه‌های بیانیه گام دوم به طور مکرر در گام اول نیز توسط مقام معظم رهبری بیان شده که در واقع محکمات انقلاب و اندیشه‌های مستمر و لا یتغیر ایشان می‌باشد، و با حاشیه‌های دسته دوم، اجمال‌های محتوایی بیانیه از زبان خود ایش... ادامه »
13
چکیده: در پی صدور بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظّم انقلاب، حجّت الاسلام حسین بغدادی و جمعی از طلاب مدرسه معصومیه قم طی پژوهشی به بررسی ابعاد مختلف این بیانیه پرداخته‌اند و آن را با عنوان «جهاد تمدنی جوانان؛ صد حاشیه بر بیانیه گام دوم انقلاب، با ترسیم هندسه بیانیه و تحلیل آن» به رشته تحریر در آورده‌اند.
08
«گام دوم انقلاب» و ماموریت حوزه و روحانیت
چکیده: یکی از راهکارهای تبیین و عملیاتی سازی بیانیه گام دوم انقلاب، ایجاد مراکز تخصصی تربیت مبلغ فضای مجازی است و در همین راستا نیز رهبر معظم انقلاب فرمودند «فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد و عرصه فرهنگی، عرصه جهاد است»، لذا طلاب جوان باید آتش به اختیار و توأم با تخصص، ایمان، ذوق و سلیقه در عرصه های مختلف فرهن... ادامه »
07
مولودی انحرافی از اهل حق
چکیده: فرقه «مکتب نورعلی الهی» را باید شاخه ای انحرافی از خاندان «شاه حیاسی» اهل حق دانست که مورد تأیید هیچ یک از خاندان های این مسلک نبوده و رهبران و بزرگان اهل حق، بارها به صورت رسمی و غیررسمی، برائت خود را از این فرقه انحرافی ابراز داشته اند.  بررسی اصول اعتقادی و مبانی فکری آن نیز از تفاوت بسیار با اهل حق حکایت دارد... ادامه »
07
ویژگی‌های "بیانیه گام دوم انقلاب" و وظایف رسانه‌ها چیست؟
چکیده: اکبر نصراللهی کارشناس علوم رسانه و ارتباطات در یادداشتی شفاهی به بیان ویژگی‌های گام دوم انقلاب و مسئولیت‌ها و وظایف رسانه‌ها در راستای تحقق این بیانیه پرداخت. به گزارش تسنیم، "بیانیه "گام دوم انقلاب" امام خامنه‌ای به‌دلیل چند ویژگی مهم حائز اهمیت است که در ادامه به بیان آن ویژگی‌ها خواهم پرداخت. ویژگی نخست ... ادامه »
01
بیانات آیت الله شب زنده دار درباره “بیانیه گام دوم انقلاب”/ رهبر انقلاب فرمودند روی این بیانیه مطالعه و کار کنید
چکیده: [رهبر معظم انقلاب] فرمودند که من روی این بیانیه خیلی زحمت کشیدم ، من بناء بر این ندارم که اگر چیزی نوشتم و یا مطلبی را که می گویم از دیگران درخواست کنم که روی آن کار و مطالعه کنند، ولی راجع به این می گویم این کار را بکنید. این بیانیه ی بسیار پر مغز، عالمانه و دلسوزانه ای است که رهبری معظم برای چهل سالگی دوم انقلاب در بدایت راه دوم بیان فرموده ... ادامه »
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.