(آرشیو ماه اسفند 1392)

27
نقش والدین در علاقمند کردن کودک به مطالعه
چکیده: هر قدر کودک در سنین کمتری باشد به قصه ای که والدین یا دیگران برای او تعریف می کنند علاقه بیشتری دارد. از این علاقه می توان برای افزایش مطالعه کودک در آینده استفاده کرد بنابراین باید کتاب های مناسب کودک تهیه شود. نوشتن داستان و تهیه تصاویر برای کودک امری پیچیده و فنی است. بنابراین هر کتابی برای کودک شما مناسب نیست. کودکان از تماشای تصاویر م... ادامه »
27
تقدير امام جمعه شهرستان از مسئول تبليغات اسلامي شهرستان زيركوه
چکیده: امام جمعه شهرستان ، كانون مداحان و شوراي هيئات مذهبي از مسئول تبليغات اسلامي شهرستان با اهداء   لوح   سپاس تقدير نمودند. به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي به نقل از رابط خبري شهرستان زيركوه  حجت الاسلام محمد رضا رجايي امام جمعه شهرستان زيركوه و اعضاء كانون مداحان و شوراي هيئات مذهبي در راستاي تجليل ... ادامه »
26
برگزاري  همايش فاطميون در شهرستان زيركوه
چکیده: با حضور روحانيون، مسئولين هيئات مذهبي و مداحان همايش فاطميون با هدف توجيه مداحان ، مسئولين هيئات مذهبي و روحانيون در خصوص فاطميه در اداره تبليغات اسلامي زيركوه برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي به نقل از رابط خبري شهرستان زيركوه  اين همايش در در ابتدا و پس از تلاوت قران كريم توسط مسئول كانون مداحان شهرستان ح... ادامه »
26
تجلی ایثار بانویی بزرگ به بیان قرآن کریم
چکیده: خداوند سبحان، جهاد با مال را در کنار جهاد با جان عنوان می‌نماید: «... وَجَاهِدُواْ بِأَمْوَالِكُمْ وَأَنفُسِكُمْ فِی سَبِیلِ اللّهِ  ...» : و با مال و جان خویش در راه خدا جهاد کنید؛ زیرا هدیه کردن مال در راه خدا همانند هدیه کردن جان در راه خداست. تجلی ایثار برای مهمان قرآن کریم وابستگی انسان به مال و متاع دنیا را به عنوا... ادامه »
25
پرسمان فاطمیه (پرسش هایی پیرامون حضرت زهرا(س).... )
چکیده: پرسش : چرا حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)، حضرت فاطمه (علیهاالسلام) را در شب دفن نمودند؟ پاسخ : از حضرت صادق علیه‌السلام پرسیدند: به چه سبب حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام، فاطمه علیهاالسلام را در شب دفن نمود؟ حضرت فرمود: برای آن كه فاطمه علیهاالسلام وصیّت كرده بود كه آن دو مرد اعرابی كه هرگز ایمان به خدا و رسول نیاورده بودند، بر او نما... ادامه »
25
محبت و مهرورزی؛ رزق معنوی نوروز
چکیده: امام صادق علیه السّلام فرمودند: اَلعَبدُ كُلَّما إزدادَ لِلنِّساءِ حُبّاً، إزدادَ فِى الإيمانِ فَضْلاً؛ هرچه زن دوستى بنده افزايش يابد، برايمانش افزوده مى شود. من لایحضره الفقیه، ج۳، ص۱۵۲ امام صادق علیه السّلام فرمودند: حُبُّ أولِياءِاللّه ِ وَالوِلايَةُ لَهُم واجِبَةُ، وَالْبَرائةُ مِنْ أعدائِهِم واجبةٌ ؛ دوستى و محبّت اولياى خدا... ادامه »
25
نفت از کجا ملی شد؟
چکیده: ملی شدن صنعت نفت ایران را می توان یکی از رویدادهای مهم تاریخ معاصر ایران ارزیابی کرد که نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در جنبش های آزادیخواهانه و استقلا ل طلبانه ملت ایران داشته است. به همین دلیل همه ساله با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و در آستانه 29 اسفند، سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران، رویدادهای مرتبط با این رویداد مهم تاریخی بازخوانی می شود ... ادامه »
25
شعار ملی کردن صنعت نفت از کیست؟
چکیده: برادرانم، مثل من خادم فداکاری دارید، بدون طمع و غرض شخصی، جان خود را کف دست گرفته برای دین و دنیای شما جانبازی می‌کنم. اگر دست فداکاری به من ندهید و به باری به هر جهت بگذرانید و مسامحه نمایید، روز به روز روزگارتان سیاه‌تر می‌شود … آیت الله سید ابوالقاسم كاشانی در سال 1264 شمسی، در خانواده‌ای روحانی در قم پا به ... ادامه »
25
500 هزار مرده تاکنون 900 میلیارد تومان یارانه گرفته اند
چکیده: در حالی که به نظر می‌رسد با پایان یافتن سال 92 گام نخست هدفمندی‌ یارانه‌ها نیز به تاریخ خواهد پیوست هنوز بحث‌ها و اظهارنظرها درباره گروهی که در طول این سه سال و اندی یارانه گرفته‌اند ادامه دارد. طرح نام نویسی و رصد درآمدی اقشار مستحق دریافت یارانه نقدی از چند ماه پیش از آغاز گام نخست شروع شد در جایی که مردم از نظر درآمدی ب... ادامه »
25
ثبت نام جدید یارانه از 20 فروردین+جزئیات
چکیده: فرم‌های خود اظهاری هدفمندی یارانه‌ها از 20 فروردین‌ماه 93 به مدت 10 روز منتشر و از طریق سامانه اینترنتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.فرم‌های خوداظهاری مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها از بیستم فرودین‌ماه سال 93 توزیع می‌شود و تا 29 فرودین 93 ادامه خواهد داشت براساس برنامه‌ریزی که دولت در این زمینه انجام داده ... ادامه »
25
رونمایی مایکروسافت از DirectX 12
چکیده: وقتی نسخه فعلی دایرکت‌ایکس در سال 2009 معرفی شد، مدت زمان نسبتا زیادی طول کشید تا مایکروسافت بتواند ابزارهای مورد نیز برای استفاده از آن را در اختیار توسعه دهندگان و بازی‌ساز‌ها قرار دهد. حال امسال ردموندی‌ها قصد دارند تا در کنفرانس اختصاصی مخصوص توسعه دهندگان بازی (GDC) از نسل جدید دایرکت‌ایکس به همراه APIهای مربوط به آن پ... ادامه »
25
زمین قرمز شد!
چکیده: تصویری از وضعیت سلامت سیاره ما ناسا تصاویری از زمین منتشر کرده است که هرگز پیش از این دیده نشده بود: زمینی ناشناس با رنگ قرمز. این تصویر گیج کننده که یادآور شمایلی از تصویر آبی مرمرین از زمین است و توسط فضانورادان آپولو گرفته شد، حاصلخیزترین مناطق سیاره ما را نشان می دهد. این تصویر با استفاده از داده های فضاپیمای مسنجر که در سال 2004 به فضا ... ادامه »
25
اصل قورباغه‌ای در روابط زناشویی
چکیده: اصل قورباغه‌ای اشاره به شکل‌گیری تدریجی عادات، نگرش‌ها و رفتارها می‌گردد. شکل‌گیری تدریجی از طرفی دیگر منجر به تحکیم این عادات و نگرش‌ها می‌شود. به این صورت که شما به تدریج در مقابل حتی متضادترین افکار و نگرش‌ها حساسیت خود را از دست می‌دهید و به تدریج با آن خو می‌گیرید. نگاهی به اصل قورباغه‌... ادامه »
25
در جنگ موته چه گذشت؟
چکیده: در اوائل سال هشتم که امنیت نسبی در بیشتر نقاط حجاز بوجود آمده ؛ و ندای توحید به بسیاری از نقاط گسترش یافته بود و دیگر نفوذ یهود در شمال ، و حملات قریش در جنوب ، اسلام و مسلمانان را تهدید نمی کرد ؛ پیامبر به فکر افتاد که فشار دعوت خود را متوجه مرز نشینان شام کند ، و در قلوب مردمی که در آن روزها زیر سلطه قیصر روم بسر می بردند ، برای آئین اسلام جایی ب... ادامه »
25
ضربه ای که ترک کردن قرآن به ما می زند !!‌
چکیده: بسیاری از ما ، ماه ها و سال ها به سراغ قرآن نمی رویم ، گویی قرآن با آن شأن و عظمت جایگاهی در زندگی ما ندارد، گاهی که چشممان به قرآن می افتد و آن را برداشته گرد و خاکش را می زدایم و نظری می اندازیم به نظرمان جذاب نمی آید، بعد با همین بهانه که قرآن برای ما تازگی ندارد ، به ما لذت نمی دهد دوباره آن را به سویی می نهیم و تا مراجعه بعدی  که مشخص نیس... ادامه »
25
اگر بین نماز صبح خورشید طلوع کند، نماز اداست یا قضا؟
چکیده: سۆال: آیا می‌شود در وسط اذان دادن نماز خواند، یا باید صبر كنیم تا اذان تمام شود؟ جواب: اگر با شروع اذان یقین به داخل شدن وقت نماز پیدا می‌كنید می‌توانید نماز را شروع نمایید و الا صبر كنید تا اذان تمام شود و یقین به دخول وقت پیدا كنید(ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع, ج1, م 742 و ص462, س374) سۆال: اگر وقت نماز رسیده باشد ولی انسان ... ادامه »
25
آثار فرهنگی و اجتماعی عید نوروز
چکیده: عید نوروز و آداب رسومش علاوه بر تاثیراتی که بر زندگی فردی و خانوادگی دارد، آثار اجتماعی و فرهنگی بسیاری هم بر مردم کشور ما دارد، آثاری که نشان از جایگاه آیین نوروز باستانی بر کیفیت زندگی مردم جامعه دارد. زمانی برای فراغت از کار شاید یکی از اصلی ترین واژه هایی که پس از آمدن خاطره عید نوروز به ذهن مردم کشور  متبادر می شود، همان ماجرای تعطیلی د... ادامه »
25
خانه تکانی، آیین‌ نوروزی
چکیده: مادرم از چند روز که نه از چند هفته مانده به پایان سال خانه تکانی را شروع می‌کند. تمام وسایل خانه را گردگیری، شستشو و تمیز می‌کند. چون معتقد است روز نخست فروردین سال نو که از راه می‌رسد همه خانه را برانداز می‌کند و اگر اجاق روشن، خانه پاک و آراسته باشد شاد می‌شود و برایمان دعا می‌کند؛ ولی اگر کثیف و ناپاک باشد یا هفت&zw... ادامه »
25
بازگشت مردم به جاهلیت در بیانات دختر رسول هدایت
چکیده: جاهلیت دوران قبل بعثت رسول الله است و زندگی عرب ها در آن، آمیخته با انواع آداب و رسوم بی‌مبنا و خرافات فکری و رفتاری گشته بود. در کنار کعبه می‌زیستند و حرمت ظاهری آن را نگه می‌داشتند؛ اما پرستش بت های فراوان و تفاخر به نژاد و قبیله در بینشان رایج بود. در اینجا اشاره به "مسأله جاهلیت" در خطبه فدک می‌کنیم تا سرآغازی برای درک های ع... ادامه »
25
برگزاري محفل تفسير قرآن كريم در روستاي استند شهرستان زيركوه
چکیده: به همت روحاني مستقر روستاي استند محفل تفسير قرآن كريم در اين روستا برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبي ، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان زيركوه حجت الاسلام حسن خالقي در ادامه سلسله مباحث تفسيري قران كريم كه شبهاي دوشنبه و پنج شنبه هر هفته با حضور گسترده جوانان به طور چرخشي در منازل افراد برگزار مي ... ادامه »
صفحه 1 از 6اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.