(آرشیو ماه دی 1396)

01
نقش ریشه های اعتقادی در پایبندی به مساله حجاب
چکیده: تحولات نوپدید پیرامون مساله حجاب در نگاه اول یک مساله اجتماعی و فرهنگی است اما دقت نظر در این مساله نشان می دهد که تغییر یافتن دیدگاه ها، تمایلات و اعتقادات مردم در جوامع گوناگون بشری نقشی چشم گیر در نحوه پوشش آنها داشته است. بنابراین این تحولات را از یک منظر می توان تحولاتی فرهنگی و اجتماعی و از منظری عمیق تر و دقیق تر تحولاتی فکری و اعتقادی دانست... ادامه »
01
چرا برای ازدواج مشاوره بگیریم؟
چکیده: «این هم یک چاله دیگر پیش پای جوان ها!»، «این ها کلک پول گرفتن است. می خواهند جیب روانشناس ها پر شود.»، «مگر ما که بدون مشاوره ازدواج کردیم چی شد؟»، «بیا من خودم مشاوره رایگان می دهم.» چند بار تا به حال وقتی باب صحبت از مشاوره های قبل از ازدواج باز شده، با این جواب ها رو به رو شده اید؟ چند بار تا به حا... ادامه »
01
همه چیز حلال است مگر خلافش ثابت شود
چکیده: تبیین قاعده اصالت حلیت و مباح بودن همه چیز همه چیز حلال است مگر خلافش ثابت شود هستند کسانی که از شدت تقیدات دینی به وسواس و سخت گیری در امر دین و حلال و حرام دچار می شوند. حتی قطع رحم می کنند تا خدایی نخواسته مال دیگران حرام نباشد. غافل از آنکه خود خداوند هم چنین سختگیری هایی ندارد. دین اسلام اساسش بر سادگی و راحتی بنا شده است. بر خلاف سخت گیر... ادامه »
30
حل مشکلات مردم در دستور کار قرار گیرد
چکیده: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: حل مشکلات مردم در دستور کار قرار گیرد نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر رفع مشکلات مردم گفت: فرصت خدمت به مردم با برطرف کردن مشکلات مردم محقق می‌شود. به گزارشروابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، آیت الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: فرصت‌ها نم... ادامه »
30
تشکیل کمیته هیئات مذهبی و تشکل های دینی ستاد دهه فجر شهرستان طبس
چکیده: جلسه کمیته هیئات مذهبی و تشکل های دینی و انجمن های اسلامی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان طبس در محل تبلیغات اسلامی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، جلسه کمیته هیئات مذهبی و تشکل های دینی و انجمن های اسلامی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان طبس با حضور حجت‌الاسلام حسن آزاد، مسئول اداره تبلیغات اسلا... ادامه »
30
جلسه کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر طبس برگزار شد
چکیده: جلسه کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر با حضور مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان طبس برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، جلسه کمیته دانشجویی ستاد دهه فجرانقلاب اسلامی با حضور حجت‌الاسلام حسن آزاد، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و سایر اعضای کمیته در دانشگاه پیام نور این شهرستان برگزار شد. حجت‌الاسلام آزاد در ... ادامه »
30
کنگره شعر اهل بیت(ع) در بیرجند برگزار می‌شود
چکیده: کنگره شعر اهل بیت(ع) اسفند ماه در بیرجند برگزار می‌شود مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: کنگره شعر اهل بیت(ع) اسفند ماه با حضور شاعران شیعه و سنی در بیرجند برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد رضایی گفت: کنگر شعر اهل بیت(ع) اسفندماه در بیرجند برگزار می‌شود. مد... ادامه »
30
برگزاری جلسه کارگروه فرهنگی شهرستان زیرکوه
چکیده: جلسه کارگروه فرهنگی شهرستان زیرکوه با هدف زیبا سازی شهر حاجی آباد با رویکرد فرهنگی و بادوام برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات استان خراسان جنوبی، جلسه کارگروه فرهنگی شهرستان زیرکوه با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولان و متولیان عرصه فرهنگی شهرستان،باهدف زیبا سازی شهر حاجی آباد با رویکرد فرهنگی و بادوام برگزار شد. حجت‌الاسلا... ادامه »
30
اعزام ۴۰۰ مبلغ به نقاط مختلف خراسان جنوبی همزمان با دهه فجر
چکیده: همزمان با دهه فجر؛ ۴۰۰ مبلغ به نقاط مختلف خراسان جنوبی اعزام می شوند مسئول اعزام امور مبلغین تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از اعزام بیش از ۴۰۰ مبلغ طی دهه فجر و ایام فاطمیه به مناطق مختلف استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام علی کوثری نیا با بیان اینکه امسال، ایام الله دهه فجر با ایام فاطمیه مصادف شده ... ادامه »
30
مسیر منتهی به انقلاب
چکیده: مردم ایران هنوز طعم مشروطه و مردم سالاری را نچشیده بودند که جنگ و قحطی تمام کشور را فرا گرفت، نیروهای خارجی از هر طرف لشگرکشی می‌کردند و اختلافی عمیق بین بزرگان کشور به وجود آمده بود تا این که نجات را در تغییر حکومت دیدند و حمایت کردند از مستبدی که خود را منجی ایران می‌دانست. « ملت عزیز ایران! در فضای باز سیاسی که از دو سال پیش... ادامه »
30
رانندگی ایرانی،متناقض دین
چکیده: مدل رانندگی ایرانی یکی از تناقض های عجیب در فرهنگ عمومی ماست. ما از طرفی به داشتن یک فرهنگ غنی هم از جهت ایرانی بودن و هم از جهت اسلامی بودن به خود مفتخریم و غرب را به دلیل انحطاط فرهنگی نکوهش می کنیم ولی از آن طرف برخی از رفتارهای اجتماعی ما معادلات را به هم می زند. یکی از این رفتارهای اجتماعی سوال برانگیز مدل رانندگی ما ایرانی هاست. سبک... ادامه »
30
تجارت پُرسود صیغه!
چکیده: گسترش ازدواج مدت‌دار در جامعه ازدواج موقت، امری است "امکان‌پذیر" نه "الزام‌پذیر"، و در برهه‌های زمانی مختلف، شرایط متفاوتی دارد. اما متاسفانه برخی مردان سودجو، این مهم را حق مسَلم خود دانسته و بی‌توجه به آسیب‌های احتمالی که همسر اول را تهدید می‌کند، به ازدواج موقت آن هم به تعداد! رو آورده‌اند. "تجارت پر... ادامه »
29
به جای دعوت به صبر، کمک کنید!
چکیده: بهتر است بیش از آنکه از واژه صبر برای تسکین درد دردمندان استفاده کنیم در عمل کاری کنیم که آن ها از مشکلات خود فاصله بگیرند و در حقیقت تسکین عملی داده شوند. بسیاری از بزرگان و مسئولین مکرر از واژه صبر استفاده می کنند و در جواب کسانی که محتاج کمک هستند نسخه ای به نام صبر را پیشنهاد می کنند. به طور مثال وقتی یک روستای محروم برق و آب ندارند و یا اگر... ادامه »
29
دشمن به دنبال سرگرم کردن مردم است
چکیده: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: دشمن به دنبال سرگرم کردن مردم است نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی باتأکید بر اینکه انسان با اختلاس، دزدی و ریختن خون مردم با خدا می جنگد، گفت: بالاتر از جنگ نظامی، اقتصادی و لفظی این است که دشمن ما را سرگرم کند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی؛ آیت الله سید علیرضا عبادی با اشاره به آ... ادامه »
29
نشست کمیته قرآنی ستاد دهه فجر شهرستان بشرویه برگزار شد
چکیده: اولین نشست کمیته ی قرآنی ستاد دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی درشهرستان بشرویه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام رضا بهشتی فر، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه گفت: اولین نشست کمیته ی قرآنی ستاد دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی به منظور تشریح برنامه های دهه فجرشهرستان بشرویه با حضور مسئ... ادامه »
29
تقدم و تأخر در حاجت‌ها
چکیده: حالا دو مطلب دیگر را می‏خواهم مطرح کنم. اول اینکه انسان که دعا می‏کند و از خدا طلب می‏کند، نسبت به اموری که طلب می‏کند، آیا «تقدم و تأخر» هم باید در نظر گرفته شود یا نه؟ این خودش بحثی است که اول از خدا چه بخواهم؛ با چند مقدمه این سؤال را جواب می‏دهم. اولاً این‏که انسان تقاضاهایی را که از غیر می‏کند، در ر... ادامه »
29
تفاوت‌های سقط‌درمانی با سقط‌های غیرقانونی
چکیده: سقط درمانی با سقط غیرقانونی تفاوت دارد، شاید به دلیل آمدن کلمه "سقط" در عبارت "سقطِ درمانی" این سوءتفاهم پیش می‌آید. افزایش درخواست سقط ...! این قبیل تیترها را در مطبوعات کم نمی بینیم و مخاطب هم طبیعتا، این اطلاعات را در ذهن خود، با سقط غیرقانونی، معادل‌سازی می‌کند، در حالی که این چنین نیست. به گزارش ایسنا به نقل از پزشکی قانونی، ... ادامه »
29
تفسیر «يس» و «آل يس» توسط امام رضا(علیه السّلام)
چکیده: حضرت رضاعليه السلام هنگامي كه در يكي از مناظرات خويش در مجلس مامون، جايگاه والاي عترت پيامبرصلي الله عليه وآله را با استدلال به آيات قرآن تشريح مي‏كرد. حضرت رضاعليه السلام هنگامي كه در يكي از مناظرات خويش در مجلس مامون، جايگاه والاي عترت پيامبرصلي الله عليه وآله را با استدلال به آيات قرآن تشريح مي‏كرد؛ در ضمن شمارش آياتي كه در مورد فضيلت... ادامه »
29
دختران معتاد نشوند
چکیده: در دو دهه اخیر به خصوص در تهران اعتیاد زنان به مواد مخدر از قبیل سیگار، مشروب، كراك و شیشه افزایش یافته است كه عمده‌ترین دلیل گرایش زنان به مواد مخدر ناكامی‌های آنان در ازدواج و در دسترس بودن مواد مخدر است. برخی از زنانی كه به عنوان معتاد به مواد مخدر در جامعه شناخته می‌شوند، دخترانی هستند كه در سنین نوجوانی و جوانی آشنایی‌شا... ادامه »
29
جلسه کمیته روستایی و عشایری دهه مبارک فجر در فردوس برگزار شد
چکیده: با حضور رئیس و دبیر ستاد دهه مبارک فجر فردوس، جلسه برنامه ریزی کمیته روستایی و عشایری در نهاد امامت جمعه این شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، در جلسه ای که با حضور حجت‌الاسلام محمد رضا بابایی، امام جمعه و رئیس ستاد دهه فجر و حجت‌الاسلام قناعت، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و دبیر این ستاد برگز... ادامه »
صفحه 1 از 3اولين   قبلي   [1]  2  3  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.