(آرشیو ماه دی 1392)

01
به عمل کار برآید ز سخندانی نیست!!
چکیده: یکی از مهم‌ترین مباحث که انسان‌های امروزی به فراموشی سپرده‌اند، راه‌های برقراری ارتباط با خداست. امروزه مباحث ارتباطات در سطح افراد، جوامع و بین‌الملل به صورت‌های مختلف و در سطح گسترده مطرح است، اما در ارتباط با خدای تعالی که باید بیش‌تر پرداخته شود، یا اصلاً مبحثی نیست، یا اگر هم هست، آ‌ن‌قدر ناچیز است ... ادامه »
01
چرا امام شقشقیه را ادامه نداد؟
چکیده: «سیّد رضى» (ره) در ذیل خطبه شقشقیه چنین مى گوید: بعضى گفته اند هنگامى که کلام امیرمۆمنان(علیه السلام) به این جا ( یعنی ارزش دنیای شما در نظر من از آب بینی یک بز کمتر است) رسید مردى از «اهل عراق» برخاست و نامه اى به دست آن حضرت داد (گفته شده که در آن نامه سۆالاتى بود که تقاضاى جواب آنها را داشت). امام على(علیه السلام) مشغول ... ادامه »
01
ازدواج باز هم از طلاق عقب ماند
چکیده: سازمان ثبت احوال کشور آمار وقایع حیاتی 9 ماهه سال جاری را اعلام و از ثبت 88 ازدواج ، 16 طلاق، 165 ولادت و 41 واقعه وفات در هر ساعت خبر داد. براساس اعلام سازمان ثبت احوال کشور در 9 ماهه امسال 579 هزار و 871 واقعه ازدواج به ثبت رسیده که 498 هزار و 585 واقعه در مناطق شهری و 81 هزار و 286 ازدواج نیز در مناطق روستایی به ثبت رسیده است. کاهش 8.9 درصدی از... ادامه »
01
پوتین:عربستان تروریست است
چکیده: پوتین: پاسخ ما به حملات اخیر تروریستی در روسیه، نقشه خاورمیانه را تغییر می‌دهد از زمان بحرانی‌تر شدن اوضاع سوریه، روابط عربستان با قدرت‌های جهانی نیز رو به تیرگی گذاشت. عربستان كه نتوانسته بود آمریكا را وادار به حمله نظامی به سوریه كند، در شرایطی قرار گرفت كه هم باید روبه‌روی سیاست‌های آمریكا در منطقه می‌ایستاد و ... ادامه »
01
دکتر ماهی ... دکتر زنبور!
چکیده: این روزها سر و کله انواع جدیدتری از درمان های غیرمتعارف پیداشده و طرفداران زیادی هم پیدا کرده است؛ زنبوردرمانی به روش نوین و استفاده از نوع خاصی ماهی از جمله این شیوه هاست. «درمان انواع سرطان؛ قطعی و بدون عارضه!» اگر شما این جمله را ببینید چه واکنشی نشان می‌دهید؟ شاید این ادعا را باور نکنید و بگویید مشخص است این همه قطعیت و اطمی... ادامه »
01
کبد چرب در کمین شهرنشین‌ها
چکیده: وجود مقدار کمی چربی در کبد طبیعی است،‌ اما اگر بیش از 5 درصد وزن کبد را تشکیل دهد، نشانه بیماری کبد چرب است. گفته می‌شود در جوامع اروپایی از جمله فرانسه 90 تا 100 درصد افرادی که در مصرف الکل افراط می‌کنند،‌ دچار بیماری کبد چرب الکلی می‌شوند. این نوع کبد چرب می‌تواند پس از مصرف مقادیر معمول یا زیاد الکل در درازمدت ات... ادامه »
30
یهودیانی که منفور استکبارند +عکس
چکیده: یهودیان «لو طاهور» فرقه‌ای از یهودیان ارتدوکس هستند که به دلیل عقایدشان در همه کشورهای دنیا از آزار و اذیت‌های صهیونیست‌ها در امان نیستند.  یهودیانی که ده‌ها نفر از آنها قصد داشتند به ایران پناهنده شوند اما پیش از خروج از کانادا بازداشت شدند. به گزارش جهان به نقل از باشگاه خبرنگاران، یهودیان لِو طاهور (L... ادامه »
28
برگزاري گردهمايي علماي شيعه و اهل سنت شهرستان زيركوه
چکیده: گردهمايي علماي شيعه و اهل سنت شهرستان زيركوه در روستاي بيدخت از توابع اين شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبي ، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان زيركوه  درآستانه هفدهم ربيع الاول و هفته وحدت ، نشست علماي اهل تشيع و تسنن شهرستان زيركوه در روستاي بيدخت بخش شاسكوه برگزار شد. در اين نشست... ادامه »
25
برگزاري جشن محوري وحدت در روستاي حسن آباد زيركوه
چکیده: به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي به نقل از رابط خبري شهرستان زيركوه در اين مراسم كه با حضور جمعي از مسئولين و علماء شيعه و اهل سنت و مردم در مسجد روستاي حسن آباد برگزار شد ابتدا حجت الاسلام مهدي ملاكي مسئول اداره تبليغات اسلامي زيركوه ضمن خير مقدم و تشكر از ميزباني مردم حسن آباد برگزاري اين جشن ها را در راستاي وحدت و همدلي ... ادامه »
25
برگزاري جشن محوري وحدت در روستاي حسن آباد زيركوه
چکیده: جشن بزرگ محوري وحدت در روستاي اهل سنت حسن آباد زيركوه برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي به نقل از محمد وحيدي نژاد رابط خبري شهرستان زيركوه در اين مراسم كه با حضور جمعي از مسئولين و علماء شيعه و اهل سنت و مردم در مسجد روستاي حسن آباد برگزار شد ابتدا حجت الاسلام مهدي ملاكي مسئول اداره تبليغات اسلامي زيركوه ضمن خير ... ادامه »
21
معرفت امام و راه‌های رسیدن به آن
چکیده: هدف از آفرینش، بندگی خداوند، و اساس و پایه این بندگی نیز، شناخت خداوند است. عالی‌ترین تبلور این شناخت، در شناخت پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) و اوصیای آن حضرت می‌باشد؛ زیرا آدمی از طریق پیامبر(صلی الله علیه و آله) و امامان(علیهم السلام) می‌تواند آموزه‌های دینی را فرا گیرد و از همین دانش و آگاهی به خدای متعال معرفت و شناخت پید... ادامه »
21
یاری امام عصر(علیه السلام)، چرا و چگونه؟
چکیده: خداوند متعال روزی بخش همه‌ی مخلوقات و غنی و بی‌نیاز است و به هیچ همراهی و كمكی محتاج نیست. ‌هدفی كه خداوند از خلقت جن و انس بیان داشته و آن را «بندگی» خود معین فرموده در حقیقت هدف او نیست؛ بلكه نتیجه‌ی مطلوبی است كه باید مخلوقات مختار به آن برسند. هدف خلقت، بندگی و سرافكندگی انسان‌ها بوده است و در حقیقت برنامه و... ادامه »
21
امام عصر، لازمه حیات زمین
چکیده: شیعه معتقد است كه برای ادامه حیات انسان‌ها در كره زمین، وجود یك حجت الهی، امری ضروری و حتمی است؛ زیرا ادامه حیات بشر بدون درك فیض از مبدأ فیاض میسر نیست. برای بشر مادی و خاكی، امكان درك فیض بلاواسطه خداوند ممكن نیست. بنابراین آدمی در ادامه حیاتش به یك واسطه محتاج است كه فیض را از مبدأ فیاض بگیرد و به نیازمندان برساند. آن واسطه باید كسی باشد ك... ادامه »
21
نقش عزت نفس و خوش زبانی در امنیت جامعه
چکیده: امنیت نخستین و مهمترین شرط یک زندگی سالم اجتماعی است. تا آنجا که می گویند: اصولا تا جلوی مفسدان را با قاطعیت و بوسیله نیرومندترین سدها نگیرند جامعه روی سعادت را نخواهد دید. از این رو حضرت ابراهیم (علیه السلام) هنگام بنای کعبه نخستین چیزی که از خدا برای آن سرزمین تقاضا کرد نعمت امنیت بود. سخت ترین مجازاتها در فقه اسلام برای کسانی در نظر گرفته شده ک... ادامه »
19
پاسخ به ایرادهایی که بر ازدواج موقت می‌گیرند!!
چکیده: در این نوشته برآنیم تا با طرح مشهورترین ایرادها و انتقادهایی که به ازدواج موقت گرفته می شود به نقد بررسی آنها بپردازیم و در مواردی هم که نیاز بود جوابی داده شود ، پاسخ مناسبی را ارائه نماییم.     ازدواج موقت نوعى فحشا است!! برخى بر ازدواج موقت ایراد گرفته، مى‏گویند: ازدواج موقت نوعى فحشا است كه زن در برابر دریافت مقدارى پول، خ... ادامه »
19
شخصیت گرایی اوج گمراهی وین دایر
چکیده: برخلاف گمان بعضی که کارایی و شجاعت را تنها در میدان جنگ می دانند،شجاع واقعی کسی است که وقتی حق را با استدلال و منطق شناخت،از تنهایی نهراسد. وین دایر با نوشته های خود حقایق عالم هستی را در هم ریخته، گرفتار شخصیت گرایی محض شده است. وین دایر می گوید«شما خود هر آنچه را براي روياي خويش نياز داريد مي آفرينيد»[۱] «در جهان چيزي به نام آغ... ادامه »
19
نقد مقاله: تعارض امامت با اصل خاتمیت
چکیده: به تازگی مقاله ای با عنوان ( تعارض تئوری امامت با اصل ختم نبوت ) در شبکه های اینترنتی مطرح شده و در آن تلاش شده تا اعتقاد به مساله امامت ائمه اطهار علیهم السلام و خصائص ایشان در افق اعتقادی مکتب تشیع در تضاد و تقابل با اعتقاد به مساله خاتمیت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم نشان داده شود و چنین القا شود که شیعیان یا باید از خصائص و ویژگیهایی ک... ادامه »
19
فرق ازدواجهای موقت با روابط نامشروع چیست؟
چکیده: ازدواج، در عرف و شرع، پیمان زناشویى است و بر اساس آن، براى مرد و زن نسبت به یكدیگر، تعهّداتى اخلاقى و حقوقى پدید مى‏آید كه سرپیچى (از بسیارى) از آن‏ها، عقوبت و كیفر را در پى خواهد داشت. (1) ازدواج در هر آیینى، با قوانین و مقرّرات ویژه‏اى صورت مى‏گیرد و اسلام به آداب و رسوم دیگر اقوام احترام گذاشته و ازدواج آنها با یکدیگر را صحیح می... ادامه »
19
خدای وهابیت چه شکلی است؟ ادله وهابیت بر جواز رویت خداوند!
چکیده: وهابیت معتقد به جواز رویت خداوند متعال هستند و برای این اعتقاد خود به ادله ای نیز تمسک نموده اند ، در این مقاله قصد داریم به نقل و نقد یکی از ادله ایشان بپردازیم. یکی از ادله وهابیت بر جواز رویت خداوند متعال آیه زیر است : ( وَ لَمَّا جاءَ مُوسى‏ لِميقاتِنا وَ كَلَّمَهُ رَبُّهُ قالَ رَبِّ أَرِني‏ أَنْظُرْ إِلَيْكَ قالَ لَنْ تَراني‏ وَ ... ادامه »
19
پاسخ به ایراداتی درباره ازدواج موقت
چکیده: یکی از مباحث اختلافی میان شیعه و سنی بحث جواز یا عدم جواز ازدواج موقت است ، شیعه بر اساس نص قرآن کریم ، اخبار نبوی و سیره صحابه و تابعین ، ازدواج موقت را جایز و حلال دانسته،اما اهل سنت و وهابیون بر اساس نهی خلیفه ثانی از این نوع ازدواج ، آن را حرام و غیر مشروع دانسته و می گویند: چه فرقی بین ازدواج موقت و زنا وجود دارد؟ ازدواج موقت هم نوعی زنا است ... ادامه »
صفحه 1 از 11اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.